Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Yeni Mercedes C 180 Kompresör 2010

Yazar ; Tarih Çarşamba, Kasım 18, 2009

Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency Tüerkiye’de satışa sunuldu. Firma yetkilileri aracın öne çıkan özelllikleri hakkında yaptıkları açıklamada şunları belirttiler: Mercedes-BenzC 180 K BlueEfficiency; 4 silindirli, 1597 cc hacimli bir motorla donatıldı. Araç, 115 kW/156 hp güce ve 230Nm/3000 dev.dak. torka sahip. Daha önceki C 180 K’nın 1.8 lt hacmindeki ile aynı güç ve torku sağlayan C180 K BlueEfficiency, sınıfında 1600 cc motorla bu gücü üretebilen tek araç olma özelliğine sahip.

mercedes c serisi (1)

Tabandaki aerodinamik iyileştirmeler, % 10 daha az sürtünme sağlayan ve gerekmediğinde devreden çıkan direksiyon pompası sayesinde, yeni C180 K BlueEfficiency %10’a varan yakıt tüketimi avantajı sağlıyor, 0’dan 100km hıza 9,5 saniyede ulaşıyor, azami hızı ise 230 km/saat. Ayrıca km başına karbondioksit salınımında ise %10 iyileştirme bulunuyor. C-Serisi, 4581 mm’lik boyu,1770 mm’lik eni ve 2760 mm’lik aks mesafesi ile sürücü ve yolculara iç mekanda konfor sunmayı hedefliyor. Yeni Mercedes-Benz C 180 K BlueEfficiency, Classic ve Avantgard donanım paketleri ile üretiliyor.Mercedes-Benz C-Serisi’nin tüm model seçeneklerinde yer alan teknolojik yenilikler (Çeviklik Kontrol Sistemi) başlığı altında toplanıyor. AGILITY , konfor ve ataklığı arttıran donanımların tamamına verilen isim.

mercedes c serisi (2)

Standart olarak sunulan sistem, yolun durumu ve sürüş tarzına bağlı olarak amortisör sertliğini kontrol eden, sakin ve dinamik sürüşte, her seyahati güvenli ve konforlu bir hale getiren AGILITY CONTROL süspansiyon sistemi ve aracın her yol koşulunda kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlayan AGILITY CONTROL direksiyon sistemini içeriyor.Bu özelliklere ilave olarak sürücünün bir tuş vasıtasıyla aracı daha sportif bir kullanım tarzına uygun hale getirmesini sağlayan opsiyonel AGILITY (İleri Çeviklik Sistemi) sistemi bulunuyor.

mercedes c serisi (3)

Bu sisteme sahip araçlar 15 mm daha alçak olmalarının yanı sıra daha hassas direksiyonlara sahip ve vites değişimleri daha seri bir şekilde yapılabiliyor. Ayrıca tek bir tuş yardımı ile süspansiyon sistemi ”Sport” moduna alınıp sertleştirilebiliyor.C-Serisi’nin diğer bir özelliği ise S-Serisi’nde bulunan teknolojinin geliştirilmiş versiyonu olan ve yokuşlarda kalkışı, acil durumlarda ve ıslak zeminde fren yapmayı kolaylaştıran çift zamanlı hidrolik fren sistemi ADAPTIVE BRAKE (Adaptif Fren Sistemi). Araçta standart olarak olarak 7 adet hava yastığı bulunuyor.

mercedes c serisi (4)

Bunun yanı sıra opsiyonel olarak sunulan pasif güvenlik sistemi PRE-SAFE, bir kaza olasılığında sürücü ve sağ ön koltuktaki yolcuyu korumak amacıyla gerekli önlemleri alıyor. Aracın standart donanımında olan diğer bir koruyucu sistem ise NECK-PRO. Otomobilin arka bölümden, belli bir güçle darbe alması durumunda devreye giren bu sistem, ön koltuklardaki baş dayama yastıklarının hafif yükselerek ileriye doğru hareket etmesi ve bu şekilde sürücü ile ön koltukta oturan yolcunun boynunun çarpışma sırasında daha iyi şekilde desteklenmesini sağlıyor.

mercedes c serisi (5)

Mercedes-Benz C-Serisi’nin Euro-NCAP(New Car Assessment Programme) çarpışma testlerinden aldığı 5 yıldız da aracın üstün güvenlik konseptinin bir teyidi niteliğini taşıyor. Sürüş ve hava şartına göre beş farklı aydınlatma işlevini yerine getiren “Akıllı Işık Sistemi” (Intelligent Light System) de C-Serisi’nde opsiyonel olarak sunuluyor.

mercedes c serisiSizde Yorum Yapın

8 Yorum Görüntülenmekde

 1. arif Dediki:

  bu arabaya yorum yapmak hakaret demektir zira yorumsuz

 2. Anonim Dediki:

  tek kelimeile harika

 3. Anonim Dediki:

  TEK KELİMEYLEN HARİKA

 4. mahir Dediki:

  fiyati kacha,

 5. mersoy Dediki:

  mersedes harika 2011 modelinin fiyatı hakkında bilgi isteriz

 6. hakan Dediki:

  bu arabayı allah herkese nasip etsin

 7. Abidinb Özkan Dediki:

  Çok şık insana güzel şeyler düşündürüyor.

 8. Verstoppingen en Ontstoppingen Dediki:

  Verstoppingen en Ontstoppingen…

  Yeni Mercedes C 180 Kompresör 2010 | Kamyon Kamyonet…

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...