Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Yeni Karsan J10 Minübüs

Yazar ; Tarih Cumartesi, Temmuz 17, 2010

Beykoz’daki Saklı Köy’de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Karsan CEO’su Murat Selek, firma olarak benimsedikleri değişim süreci kapsamında geliştirdikleri ’un önemli bir adım olduğunu söyledi. Karsan’ı yolcu taşımacılığında önemli yere getiren J9’un 104 bin adet sattığına dikkat çeken Selek; “Bu araç zamanla ciddi evrimler geçirdi ve kapsamlı bir değişimle bugünkü ortaya çıktı”dedi. J9’dan yola çıkarak geliştirilen yeni ’un sadece tasarım olarak değil, motor olarak da değiştiğinin ve Euro4 normundaki Iveco motorla müşteriye sunulduğunun altını çizen Selek: “’un tüketici beğenisini kazanacağına inanıyoruz. Karsan Pazarlama olarak satış sonrasında da daima müşterinin yanında olacağız” şeklinde konuştu.Karsan Pazarlama Şirket Müdürü Vançın Kitapçı ise Şubat 2009’da yeniden aktif hale getirdikleri Karsan Pazarlama ile müşterilerine daha etkin hizmet sunacaklarını ve ile ticari başarılarını daha da ileriye taşıyacaklarını ifade etti. Yeni ’un da ve yolcu taşımacılığında yüksek talep göreceğini düşündüklerini belirten Kitapçı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“J10 ile okul ve personel taşımacılığını daha da artırmayı hedefliyoruz. Sınıfının en rahat sistemine sahip olan J10’un ürün gamını müşteri ihtiyaçlarına göre özelleştirdiğimiz ürünlerle daha da genişleteceğiz.

Yolculara ve kullanıcısına sunduğu konfor ve güvenliğin yanısıra J10, araç sahibine sunduğu ekonomi, yaygın hizmet ağı, yedek parça kolaylığına ilave olarak sınırsız yol yardım hizmeti ve 10.000 km’ye yükseltilen aralıkları ile ticarette maksimum fayda sağlayacak.

J10 ile iç pazardaki etkinliğimizi ihraç pazarlarına da taşımayı hedefliyoruz. İhracat için ilk adımımızı Rusya’da attık ve ilk kez gerçekleştirilen Busworld Fuarı’na J10 ile katılarak çok önemli geri dönüşler aldık. Ürün geliştirme sürecinde, müşteri yorumlarına göre yenilediğimiz J10, geniş bayi ağı ve artırılan hizmet kalitesi ile uzun yıllar daha yolcu taşımacılığına hizmet verecek.”
Yeni J10’dan yüksek konfor ve daha düşük yakıt tüketimi

J10; tamamen yenilenen ön tasarımı, yolcuların kolay inip binmesine imkan sağlayacak şekilde geliştirilmiş geniş ve yüksek yolcu kapısı, gövde ile bütünleşen yapıştırma tip yan camları ve yükseltilmiş tavanı ile güçlü bir görünüme sahip.

Estetik tasarımın yanısıra, sıkışmayı önleyen elektrikli kapı sistemi, yolcu kapısında kayar basamak, şoför ve ön yolcu bölümünde komple açılabilen otomatik camlar gibi sürücü ve yolculara maksimum fayda sağlamaya yönelik fonksiyonel özelliklerle de dikkat çekiyor.

J10’un iç kabininde sürücü ve yolcu konforunu arttırmaya yönelik yenilikler de ön plana çıkıyor. Sürücü bölümünde; şehiriçinde uzun süreli araç kullanımında vites değişimini rahatlatarak sürüşü kolaylaştıran joystick vites sistemi, sürüş sırasında göstergeleri kolaylıkla görebilmeyi ve kontrol düğmelerine kolay erişimi sağlayan ergonomik ön panel, tam açılır elektrik kontrollü yan camlar ve kapıda kol dayama bölümü sürüşü keyfe dönüştürüyor.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit, motor kapağı üzerinde yer alan çok amaçlı bölme, tavanda konumlandırılmış kilitli dolap ve spot aydınlatma lambaları kullanım konforunu artıran diğer özellikler arasında yer alıyor.

Sınıfının en konforlu süspansiyon sistemine sahip olan J10’un yolcu bölümünde ise; sıkışmayı önleyen geniş ve yüksek yolcu kapısı, çarpmayı engelleyen sensörlü otomatik basamak sistemi ve yolcu koltuklarında yer alan emniyet kemerleri, güvenli yolculuk imkanı sağlarken led tavan aydınlatmaları, ergonomik ve konforlu yolcu koltukları ve sunroof yolculuğa keyif katıyor.

Daha güçlü motor hacmi ile yüksek performans

J10’un en büyük yeniliklerinden biri de emisyon normlarına uygun çevre dostu motoru. Daha yüksek motor gücü ve torkuyla çok daha iyi bir çekiş gücü ve performans sağlayan J10, artan motor performansına karşın düşük yakıt tüketiminden taviz vermiyor; küçük hacimli motordan yüksek güç elde edilmesini sağlayan modern yapısı ile daha iddialı bir yakıt ekonomisi sunuyor. Yeni nesil sessiz motoru ve artırılmış ses izolasyonu ile kabin içinde motor sesini minimuma indirgeyerek sürücü ve yolcu konforunu arttırıyor.

Geniş ürün gamı ve farklı fiyat

Farklı şasi boyu ve koltuk kapasitesi alternatifleri ve okul, servis ve hat taşımacılığına yönelik geniş ürün gamı ile dikkat çeken J10, her ihtiyaca cevap veriyor. J10, rakiplerinden farklı olarak sınıfında 14+1, 17+1, 20+1 yolcu kapasitesi sunabilen ender araçlardan biri olmanın yanısıra, regülasyonlara uyum sürecinde 14+1 segmentinde koltuk kaybetmeyen nadir modellerden biri olarak da öne çıkıyor.

karsan-j10Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...