Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Yeni Ford Cargo 350 PS

Yazar ; Tarih Pazar, Kasım 01, 2009

Ford Otosan, Ağır Ticari Araç sınıfında ürünü PS’yi tüketicinin beğenisine sundu. Yeni Ford Cargo, kendinden önceki modellere oranla daha hafif, daha alımlı ve daha güçlü. Ford Otosan, Yeni Ford Cargo PS’yi Eskişehir Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda düzenlediği basın toplantısında tanıttı. Ford ve Connect’te kullanılan bilgisayar tekniği ile her parçası özel olarak üretilen Yeni Ford Cargo PS, şık tasarımı ve yüksek performansı ile göz kamaştırıyor. Ford’un yeni ürünü hakkında Ford Ticari Araçlar Ürün Geliştire Müdürü Ahmet , “Yeni Ford Cargo 5 normlarına uygun üretildi. Aracın 5 normlarında çalışabilmesi için gerekli olan bittiği anda otomatik olarak güç kesiyor. Bu önemli bir özellik” açıklaması ile Ford Otosan olarak 5 normlarına hazır olduklarını vurguladı. Ford Cargo hakkında şoförlerinden enteresan şikâyetler aldıklarını belirten Ford Otosan İnönü Fabrikası Alan Müdürü Nebi Doğan Özdöngü, “Kamyonculardan gelen şikâyetler bizi şaşırtıyor. Çoğu kamyon şoförü ellerine bijon anahtarı dahi almadıklarını söylüyorlar” açıklaması ile Ford Otosan marka araçların kalitesini vurguladı.

ford_cargo_cekici

Düzenlenen basın toplantısı sonrasında basın mensupları ile birlikte İnönü Fabrikasını gezen Ford Otosan yetkilileri, ileri teknoloji ürünü Yeni Ford Cargo 350 PS’nin üretim aşamasının ne şekilde gerçekleştiği basına tanıttılar. Modüler bir tasarıma sahip olan Yeni Ford Cargo 350 PS, müşteriye özel yakıt tankı seçeneği de sunuyor. Standart olarak 520 litre hacme sahip depo bulunan Yeni Cargo’ya ilave olarak ikinci yakıt tankı ya da 700 litre, 1000 litre gibi yüksek kapasiteli tanklar da ilave edilebiliyor.
Yeni Cargo’nun motor gücü, 9 litrelik 6 silindirden elde ediliyor. Yüksek performanslı Cargo 2200 devirde ürettiği 350 beygir güç ile 40 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahip. 350 PS’nin motor yapısında ayrıca turboşarj, TCI (Intercooler) bulunuyor.

yolsahne

Tasarım aşaması Kocaeli, İnönü ve Gebze Fabrikalarında gerçekleşen Ford Cargo, yüzde 95 yerli üretim. Ford Cargo 350 PS ‘nin standart özellikleri ise şu şeklilde: Yüksek tavan, çift yataklı ve çelik yapılı kabin; ABS, ASR, hız sınırlayıcı, 4 nokta mekanik kanin süspansiyonu, yükseklik ve eğim ayarlı direksiyon simidi mevcut. Ayrıca, ısıtıcılı yan aynalar, far yükseklik ayarı, dijital gösterge paneli, tüm kilitler için tek anahtar, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi, ısıtmalı sürücü koltuğu, bel desteği, radyo/CD çalar, elektro manyetik Retarder standart olarak bulunuyor.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...