Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Turkar Kamyonet

Yazar ; Tarih Pazar, Aralık 06, 2009

Eskişehir’de kurulu Hisarlar AŞ tarafından 3 yıllık bir çalışma sonucu üretilen ilk Türk lisanslı kamyonet ‘Turkar’ın seri üretimine 2010 Ocak ayında başlanacağı bildirildi.Eskişehir’de kurulu Hisarlar AŞ tarafından 3 yıllık bir çalışma sonucu üretilen ilk Türk lisanslı kamyonet ‘Turkar’ın seri üretimine 2010 Ocak ayında başlanacağı bildirildi.

turkar

Hisarlar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, Avrupa’nın önde gelen iş makineleri firmaları için eleman ve ihraç ettiklerini, iç piyasaya yönelik de ve iş makineleri , tarım makine ve aletleri ve spor aletleri ürettiklerini söyledi. Tesislerde son üç yıldan bu yana gerçekleştirdikleri Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamıyla özgün tasarımlara dayalı N1G kategorisinde Türkiye’nin ilk 4×4 çok amaçlı hafif mini kamyoneti Turkar’ın üretimlerini gerçekleştirdiklerini anlatan Türker, şu bilgileri verdi: Bu araçların yol dışı sürüş sürüyor.

Eskişehir Sanayi Odası 2009 yılı Teknoloji Geliştirme Ödülüne layık görülen Turkar’ın ödülünü geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün katıldığı bir törenle aldık. Bakanımız aracın test sürüşünü de yaptı. Türkiye için önemli bir ihtiyacı karşılayacak nitelikteki Turkar Araç Projesi, yabancı ortak, yabancı danışman ve lisans anlaşması olmaksızın Türk üniversiteleri ve Türk yan sanayinin örnek işbirliğiyle gerçekleştirildi. Proje bu özelliği nedeniyle TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı tarafından desteklendi.

turkar (2)

15 Kasım’da Eskişehir İl Koordinasyon Toplantısı’na katılan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu tarafından da ilgi ile incelenen ve beğenilen Turkar’ın ülkemizin ilkim ve coğrafi koşulları için uygun bir araç olduğu hususu önemle vurgulandı. Türker, Turkar üretim ve montaj tesislerinin, Ocak 2010’da, programının uygun olması durumunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle açılacağını sözlerine ekledi.Sizde Yorum Yapın

13 Yorum Görüntülenmekde

 1. murat Dediki:

  helal olsun bundan sonra inşallah herşeyi kendimiz üreteceğiz

 2. OĞUZ AKINAY Dediki:

  İNŞALLAH BAŞARILI OLURSUNUZ DA TAMAMEN YERLİ BİR ARACIMIZ OLUR.

 3. Anonim Dediki:

  allahtan devamını dilerim

 4. haluk özcan Dediki:

  boyle bir araca gerçekten ihtiyaç var. traktörleri yoldan ,otomobilleri tarladan kurtarır. umarım başarılı olur. yana ve arkaya doğru kalkan damperi cezbedici.
  merakla bekliyorum umarım başarılı olur ve bende bir tane alırım

 5. abdullah Dediki:

  inşaallah buda devrim gibi olmazhaydi türkiyenin aslanları başarın bu işi inşaallah bizimde bi markamız olur çıksın söz veriyorum alacağım…..

 6. kamyon Dediki:

  inşaallah buda devrim gibi olmazhaydi türkiyenin aslanları başarın bu işi inşaallah bizimde bi markamız olur çıksın söz veriyorum alacağım

  Abdullah Almayan ne olsunn

 7. Osman ARSLAN Dediki:

  Gönülden destekliyorum, başarılarınızın devamını bekliyorum.Manevi olarak destekliyorum, ama bir gün bende maddi olarak Turk malı kamyonetım olmasını gönülden isterim…..

 8. memoli Dediki:

  Allhrazı olsun emeği geçenlere, başarılarınızın devamını dilerm,yolunuz açık olsun.

 9. ünsal Dediki:

  dışa bağlılıktan kurtulsun artık ülkemiz bizim arabalarımısı kullanalım.

 10. mehmet ali aydın Dediki:

  motoru da Türk maklı ise bu millet yapanları ve sebep olanları utandırmaz ve dualarını esirgemez

 11. mehmet ali aydın Dediki:

  bunun jeep versiyonunu yapılırsa anadolu ulaşım için binek hayvanı olarak kulanır

 12. Kemal Dediki:

  Gerçekten çok ama çok güzel bir araç olmuş.Zor Yollar adlı belgesel programda da bir kaç haftadır kullanılıyor bu araçlar ve performansları da çok güzel. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.Saygılarımla,

 13. mehmet ali Dediki:

  Turkar
  Daha iyisi yapılabilir Daha güçlüsü örnek Birtek çok amaçlı
  (1)Tarlayı sürebilmeli(2)tarlaya gupre saçmalı
  (3)yonça biçmeli (4)balye yapabilmeli(5)kar kurumeli
  (6)buz yolu tuzlamalı (7)kasa deyişebimeli ?????
  BUNU:Sadece BİR kamyonet yapaçak
  bunlari yapabilirmisinin
  NOT: BEN YAPABİLİRİM

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...