Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

TIRSAN çift katlı Dorse sistemi

Yazar ; Tarih Cumartesi, Ekim 03, 2009

Artan maliyetlerin sonucu olarak maliyetlerin düşürülmesi ve taşımacılıkta verimin arttırılması ihtiyacı doğmuştur. Standart semi-treylerlere oranla çift katlı semi – treylerler ile taşınan sayısı hemen hemen ikiye katlanmaktadır ve böylece sefer sayısı düşürülerek maliyetlerde önemli bir azalma sağlanmaktadır. Çift katlı semi-treylerlerin artışı ile sefer sayısında önemli bir düşüş olacağından yakıt tüketimi ve dolayısıyla çevreye salınan zararlı gazların miktarının da azalacağı aşikârdır. kirliliğinde egzoz gazlarının payı düşünüldüğünde bu gelişmenin temizliğine yapacağı katkı göz ardı edilmeyecek kadar büyük olacaktır. Sefer veya çıkacak olan araç sayısındaki azalma uzun araç kuyruklarının da önüne geçecek ve trafik sorununun da çözülmesine katkı sağlayacaktır. Çift katlı semi-treylerlerde yüklerin birbiri üzerinde taşınarak bir kısmının zarar görmesinin ve verilen firenin önüne geçilmesi mümkün olacaktır. TIRSAN’ın Çift Katlı Gamı 5 farklı semi- alternatifinden oluşmaktadır:

TALSON marka Özel Çift Katlı Kutu Tipi Semi-Treyler (2Deck)
TALSON marka Çift Katlı Kapalı Kutu Tipi Semi-Treyler
TALSON marka Trene Yüklenebilir Çift Katlı Kapalı Kutu Tipi Semi-Treyler
TIRSAN marka Özel Çift Katlı Perdeli/Brandalı Jumbo Tip Semi-Treyler
TIRSAN marka Çift Katlı Perdeli/Brandalı Semi-Treyler.


TALSON marka Özel Çift Katlı Kutu Tipi Semi-Treyler (2Deck) TIRSAN; çift katlı kutu tipi semi-treyler üreten Avrupa’nın sayılı treyler firmalarından biridir. Yüksek teknoloji ürünü olan çift katlı kutu tipi semi-treyler farklı özelliklerdeki yüklerin ayrı olarak birbirine karışmadan, 1.84 cm iç netteki 2 ayrı katta farklı farklı taşınmasına olanak verir. Arka kısımda iki parçalı, her iki parçası ayrı olarak hareket ettirilebilen, 2.500 kg kapasiteli lift, yukarı doğru hareketle alt katın kapatılmasına olanak verir ve çekici bağlı olmadığı durumlarda bile özel bir sistem sayesinde liftin hareket etmesi sağlanabilir. Bu tip Semi-treylerin ikinci katında 12.000 kg’a kadar yükleme yapmak mümkündür. Semi-treyler komple alüminyumdan mamul olduğundan faydalı yük olarak yaklaşık 23 ton ve 55 Euro palet taşıyabilir.

Çift katlı semi-treylerimiz 33-34 paletlik standart semi treylerlerle kıyaslandığında aynı vergi ve yakıt miktarı ile daha fazla yük (standart treylerde 34, çift katlıda 55 palet %62 daha fazla kapasite) taşınmasına olanak sağladığından yapılması gereken nakliyat seferlerini ciddi boyutta azaltır. Bağımsız dingiller ve süspansiyon sayesinde maksimum yükleme alanı ve hacim kazancı sağlanır. Halojen iç aydınlatma tesisatı ile yüklemede kolaylık sağlanır.

Her iki kata da yükleme imkânı tanıyan tail lift uygulaması semi-treylere ağır paletlerin rahatlıkla yüklenebilmesini sağlamaktadır. Yüksekliği yaklaşık 1,8 m olan şişelenmiş içecek malzemelerinin taşınmasında kullanılan özel paletler mega semi-treylerlere yalnızca bir kat olarak yüklenebilirken, çift kat treylerimize iki kat olarak yüklenebilmektedir. Ayrıca gerekli durumlarda soğutucu ünite yardımı ile iki kattaki yükün ayrı sıcaklıklarda taşınabilmesi sayesinde birbirinden çok farklı koşullarda taşınması gereken yiyecek maddeleri, kokular birbirine karışmadan sorunsuzca taşınabilmektedir. Bu tip semi-treylerler özellikle uluslararası taşımacılık yapan büyük nakliye & lojistik firmaları, büyük marketler, şov & büyük konserler düzenleyen organizasyon firmaları ve motor sporları organizasyonlarında lojistik hizmeti sunan firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu tip semi-treylerlerimiz özellikle Avrupa’da çok büyük talep görmektedir. Örneğin, Alman uluslararası hızlı taşımacılık ve lojistik hizmetleri sunan DHL Avrupa içindeki hassas kargolarının dağıtımında TALSON marka bu tip semi-treylerleri kullanmaktadır.

Talson kutu semi-treylerler özel geliştirilmiş patentli Talfix paneller ve çift kat profilleri ile çift kat taşımaya uygun halde üretilebilmektedir. Çift kat yükleme profilleri istendiği takdirde kolaylıkla demonte edilebilmekte ve yüksekliği fazla paletlerin de taşınmasına olanak sağlamaktadır. Bu özelliği ile semi-treyler değişken yük taşıyan nakliyeciler için bir tercih nedeni olabilmektedir. Bu tip semi-treylerlerimizin ikinci katına 9.600 kg.’a kadar yükleme imkanı bulunmaktadır. Yarış Arabaları gibi çok özel proje taşımacılığı bu araçlar ile yapılmaktadır. TALSON marka Trene Yüklenebilir Çift Katlı Kapalı Kutu Tipi Semi-Treyler TALSON Çift Katlı Kapalı Kutu Tipi Semi-Treylerlerin kombine taşımacılık için üretilen tren yüklemeli versiyonu da ürün gamımızda mevcuttur. Türkiye-İtalya-Almanya güzergahında kombine taşımacılık yapan Ekol Lojistik firması operasyonlarında Talson tren yüklemeli çift katlı semi-treylerlerini tercih etmektedir.

TIRSAN marka Özel Çift Katlı Perdeli/Brandalı Jumbo Tip Semi-Treyler Kutu tipi çift katlı semi-treylerlere bir alternatif olarak semi-treylerin yan tarafından yükleme olanağı da sağlayan özel çift katlı perdeli semi-treylerler Tırsan ürün gamında bulunmaktadır. Birinci katta 21, ikinci katta 34 Euro palet taşıyacak şekilde dizayn edilmiştir. Semi-Treylerin arka kapağı açıldığında forklift yüklemesi için rampa vazifesi de görmektedir. Dört köşeden hidrolik olarak yükselebilen çatı sayesinde yükleme kolaylığı sağlanmaktadır. Bu tip semi-treylerlerimiz gerek Avrupa’da gerek ise Avrupa’ya çalışan Türk nakliyeciler tarafından tercih edilmektedir. Örneğin, Meltem Uluslararası Taşımacılık’ın filosunda 12 adet TIRSAN marka bu tip semi-treylerden yer almaktadır. Firma, bu semi-treylerler ile taşınması hassas olan tıbbi elektronik cihazları (röntgen makinaları, ameliyat masaları, dişçi koltuğu, vs…) Almanya – İtalya – Türkiye arasında taşımaktadır.Standart mega semi-treylerlerin çift katlı perdeli ve brandalı versiyonları da verimli taşımacılık için bir alternatif olarak düşünülebilir. Orta babaların arasına özel yüke dayanımlı profiller monte edilerek çift katlı taşımaya uygun olarak üretilen bu semi-treylerler, perdeli veya brandalı üst yapıları sayesinde her iki kata da yandan yükleme imkânı sağlanmakta, yükleme ve boşaltmada hızın istendiği durumlarda alternatif bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Özellikle birbirinin üstünde taşınması sakıncalı olacak hassas yüklerin bu tip semi-treylerler ile taşınması hem yük güvenliği hem de verimli taşımacılığı arttıran bir husustur.

Bu tip semi-treylerlerimiz Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’da talep görmektedir. Örneğin, Suudi Arabistan Posta Ofisi’nin yetkili taşımacısı konumunda olan bir firma 20 adet bu tip ürünümüzden bu yıl içerisinde filosuna katmıştır. Satın almış olduğu ürünler ile posta ve kargo yoluyla gönderilen hassas ürünler (motosiklet, hassas makine aksamları, yedek parçalar, elektronik eşyalar, vs…) taşınmaktadır. Bir başka örnek olarak ise uluslararası taşımacılık yapan Barsan Global Lojistik’in yaptığı çeşitli hassas parsiyel yük taşımacılığı gösterilebilir. Nakliyeci Dostu, Üstün Kalite DAF Çekiciler TIRSAN Treyler çift katlı semi-treyler ürünleri ile sunduğu ekonomik taşıma çözümlerinin yanında, 1995 yılından itibaren Türkiye distribütörlüğünü yaptığı DAF markalı çekicilere de ürün gamında yer vermektedir. DAF XF ve DAF CF serilerinde yüksek veya alçak kabin alternatifleri ile Euro-3 ve Euro-5 motor seçenekleri ile Ulusal ve Uluslararası nakliye operasyonun tüm ihtiyacını en üstün seviyede karşılayacak benzersiz çekiciler mevcuttur.

DAF Trucks’ın engin bilgi birikimiyle yarattığı, yüksek teknolojili, eşsiz yakıt verimi ve performans sunan Paccar MX motorlarının kullanıldığı DAF çekiciler 1.600.000 km gibi çok uzun bir dizayn ömrüne sahiptir. Bu da araçların özellikle ikinci el değerlerini yüksek kılmakta ve değer kaybetmeyen bir yatırım aracına dönüştürmektedir. Tabii ki bu tercihte aracın imalat kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra aracın arkasındaki hizmet kalitesinin de TIRSAN garantisiyle yüksek kalite, geniş hizmet ağı ve hesaplı fiyatlarla sunulması da büyük rol oynamaktadır. Günümüzde ilk yatırımdan maliyetinden çok lojistik şirketleri işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanmış durumdadırlar. İşletme maliyetlerini düşürmek için de doğru tercih kalitesinden ödün vermeyen DAF çekicilerdir.Sizde Yorum Yapın

1 Yorum Görüntülenmekde

  1. diana Dediki:

    e-mail adressini verirmisnz

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...