Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Serin Treyler

Yazar ; Tarih Cumartesi, Kasım 21, 2009

Serin Treyler; Nisan 2009’da gerçekleşen Petrol, LPG, Doğal ve , Ekipman ve Teknolojileri Petroleum İstanbul Fuarı’nda ’li tankerini ilk kez sergiledi. Firma yetkililerinin verdiği bilgiye göre, 2009 yılına 550 adet tanker ihracatı anlaşmasıyla hızlı bir giriş yapan Serin Treyler, ’li tankeriyle petrol taşımacılığında öne çıkmayı hedefliyor. Serin Treyler mühendisleri tarafından geliştirilen tanker alüminyum şasi ve gövdeden imal ediliyor. 35 bin 800 litre taşıma kapasitesine sahip olan tanker, 7 farklı ürünün taşınmasına olanak sağlıyor.

Tankerin elektronik sisteminin içinde yer alan; kompartman mühürleme sistemi, seviye ölçüm sistemi ve karışım önleme sisteminin yanı sıra; 7 gün 24 saat GPS ve desteğiyle uydudan takip edilebilmesi ve tankerdeki bilgilerin merkezle anlık olarak paylaşılabilmesi tankerin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Recep Serin: ADR konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapmayı planlıyoruz. Petrol sektörüne ilk defa bu girmelerine rağmen, Serin markasının treyler sektöründeki tecrübesi referans alınarak, fuar süresince samimi ilişkiler kurduklarını ve ADR’li tankerlerinin fuarda yoğun ilgiyle karşılandığını belirten Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Recep Serin konuyla ilgili olarak şunları söyledi: Aracımız, teknolojik özellikler ile donatıldı ADR nin gerektirdigi bütün normlara uygun olarak üretildi. ADR sertifikasını TUV-SUD tarafindan aldık. Aracımızı yaptıktan sonra elektronik olarak mühürleyebiliyor, araçla ilgili bilgileri uydu takipli olarak bilgisayardan izleyebiliyor, elektronik seviye ölçümü sayesinde nerede kaç litre boşaltım yaptığını, yolda menhol kapağının ne zaman açıldığını görebiliyoruz. Bunlar taşıma güvenliği açısından çok olumlu özellikler.

Türkiye’nin önde gelen dağıtım firmalarıyla bir araya gelerek onları ADR konusunda bilinçlendirmeyi ve bu konuda Serin Treyler’in çözüm önerilerini aktarmayı amaçlıyoruz. Bilindiği gibi 2007’de yayınlanan ve 1 Ocak 2009’da yürürlüğe girmesi hedeflenen ADR Yönetmeliği 1 Ocak 2010’a ertelendi. Erteleyerek sadece çözümü geciktiriyoruz. Petroleum 2009 Fuarı’nda ADR konusunda kamuoyu bilincinin daha da arttığı inancını taşıyorum. ADR’li ürün tercih edecek olan firmaların daha çok desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...