Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Renault Fluence 2010 Model Megan 3

Yazar ; Tarih Pazartesi, Ekim 19, 2009

2010 Model Renault Fluence Merakla beklenen, Avrupa’nın çeşitli yerlerinde -Türkiye dahil- kamuflajlı haliyle görüntülenen Megane Sedan 3 tamamen farklı bir isimle geliyor: Renault Fluence. 2010 yılında yollara çıkacak olan ve Megane Sedan II’ün yerini alacak olan yeni Fluence, Megane III alt yapısını kullanmasına karşın ön tasarımı onunla aynı değil. Far, tampon ve kapağı tasarımı tamamen yeni bir tasarım. Arka kısım Megane II Sedan’a yakından uzaktan benzemiyor. Öncüsünün aksine stop farları daha geniş. Üstelik iki parçalı. İnce bir rüzgarlığa sahip olan bagaj kapağı öncü modeldeki gibi belirgin bir elciğe de sahip değil. Ayrıca plaka tampona değil bagaj kapağına yerleştirilmiş. Egzoz çıkışının da tampon altına gizlenmeyip dışarı doğru tasarlanmış olmasına en çok da modifiye severler sevinecektir. Renault Fluence’nin ön tasarımı Megane III’den oldukça farklı. Megane III’ü andıran tek özelliği motor kapağındaki kaslı yapı. Otomobile önden bakıldığında tamponun üst kısmındaki hava girişini ’e benzetmek mümkün. içi aydınlatma sistemi ile de alınabilen farda karakteristik. Araç içindeki önemli değişiklikler içinde direksiyon başı çekiyor.

renault-fluence (2)

bir tasarımı olan direksiyon göbeğindeki kumanda düğmeleri dikkat çekici. Ayrıca versiyonlara göre değişik renkli ve tasarım seçmek de mümkün.Yeni Renault Fluence’nin motorları Megane III ile aynı olacak. Yeni bir motor eklenmez ise bunlar;

  • 1.6 16V 110 beygir, 151 Nm tork benzinli
  • 1.5 dCi 105 beygir, 240 Nm tork dizel
  • Versiyona göre değişebilen jant tasarımdaki en güzel gelişme 4 bijonun 5’e çıkması.
  • Fluence, Megane Sedan’dan daha üst kalitede bir araç. Renault, Fluence’ye rakip olarak Volkswagen Jetta, Toyota Coralla gibi daha lüx seviye modelleri alıyor.

renault-fluence (3)

Renault Fluence tamamen Türkiye’ye özel bir otomobil. Çünkü sedan otomobilere en çok bizde talep var. Avrupa’da ilk etapta sadece Türkiye, Rusya ve Romanya’da satılacak. Bunda Avrupa’daki Megane satışlarının çok kötü gitmesi hatta Hollanda’da 2008 yılında satıştan kaldırılması etkili.

renault-fluenceSizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...