Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Renault 2010 model Megan rs fiyat

Yazar ; Tarih Salı, Ekim 20, 2009

Performans meraklılarınisteklerini başarıyla karşılayan ’un son ürünü …Renault 5 Turbo ve Clio Williams kadar etkileyici değerler sunan otomobilkompakt sınıftaki Megane II HB üzerine geliştirilmiş. Geçtiğimiz yıldüzenlenen Frankfurt Fuarı’nda tanıtılan otomobilin kalbinde2 litre hacminde 225 HP’lik bir motor yatıyor. Megane sadece üçkapılı seçeneğiyle satılıyor. Megane ’in boyu sportif tamponlar nedeniyle kardeşinden17 mm fazla. 2625 mm’lik aks mesafesiyse değişmemiş. Agresif önbölüm yeni tamponlarla daha çekici bir hal almış.

Tamponların altköşelerine dışa taşacak şekilde yerleştirilen sis lambaları bulunuyor.Marşpiyeller nedeniyle hatchback versiyona göre 20 mm daha alçakolduğu hissedilmiyor. Arka bölümün tasarımı kardeşleriyle büyükbenzerlik taşıyor. Tamponun ortasındaki ikiz çıkışıysa kimliğinivurguluyor. Ayrıca yüksek hızlarda stabiliteyi artırmak için tavanaküçük bir spoyler eklenmiş. Megane RS’in iç mekanı diğer kardeşlerinden çok farklı değil. Kapıdöşemelerinden, direksiyon simidine kadar tüm kaplamaların içindeotomobilin gövde rengindeki astar bulunuyor. Ayrıca emniyet kemerleride otomobilin gövde renginde tasarlanmış.

renault-megan rs (5)

İç mekandaki tek sportifaksesuarsa metal kaplamalı pedal seti oluyor. Renault tasarım ekibiorta konsolu ve vites topuzunu da metal görünümlü malzemeyle kaplayabilirdi.Orta konsolun en üstüne dijital bilgi ekranı ve havalandırma ızgaralarıyerleştirilmiş. Klima kumandalarıysa daha altta bulunuyor. Müziksistemi ve dörtlü flaşör düğmesiyse alta konumlandırılmış.

renault-megan rs (2)’in bagaj hacmi 330 litre. Bu rakam sportif bir otomobil içinyeterli.

renault-megan rs (3)

Megane RS’in motor kaputunun altında Laguna ve VelSatis’ten alınıpgeliştirilen bir motor görev yapıyor. Çift girişli turbo kullanılanmotorun iç yapısında da pek çok malzeme yüksek performansa dayanıklıolarak geliştirilmiş. Bu çalışmaların ardından motor 5500 d/d’de225 HP güç, 3000 d/d’de 300 Nm tork üretiyor. Her devirde gücünühissettiren motor özellikle 3000 d/d’den itibaren çıldırmışçasınadevirleniyor. Bu devirlerde roket gibi ileri atılan otomobili zaptetmekkolay değil. Yaptığımız testlerde 0’dan 100 km/s hıza 6.8 saniyedeulaştık. Son hızınıysa 230 km/s olarak ölçtük. Yüksek torkun daetkisiyle otomobil ilk vitesini patinajda geçiriyor. Altı ilerivitesli bir şanzıman kullanıldığından dolayı aralıklar kısa seçilmiş.Bu sayede ara hızlanma performansı da yüksek. Sportif egzoza rağmenMegane RS’in sesi çok etkileyici değil. Rakipleri gibi Megane RS’tegeleneği bozmadı ve yüksek yakıt tüketim değerleri sundu. Testimizsüresince ortalama 12 litre kurşunsuz benzin tükettik. 60 litrelikdeposuyla menzili 500 km.

renault-megan rs (4)

Megane RS performansın yanı sıra konfora da önem verenlerin ilgisiniçekebilir. Süspansiyon sistemi bir spor otomobile göre başarılı.Darbeleri iç mekana çok yansıtmıyor. Otomobilin yol tutuş performansıda yüksek. Ancak direksiyon sistemi diğer Megane modelleri gibihissiz çalışıyor. Renault mühendisleri bu modelde direksiyon sisteminide geliştirmeliydi. Otomobilin bir önemli özelliği de ilk vitesipatinajda yitirmesine rağmen ıslak zeminler haricinde torque steering(ön bölümün kontrolsüzce yön bulması) yaşatmaması. Megane RS’inBrembo takviyeli fren sistemi görevini başarıyla yerine getirdi.100 km/s hızdan durma konumuna 36 metrede geldik. Megane RS’in anahtarteslim satış fiyatı 57.103.TL.

Renault 2010 model Megan rs videosuSizde Yorum Yapın

2 Yorum Görüntülenmekde

  1. sema Dediki:

    Megsn 3 herçektende harika bir araba bende istiyorum megan 3 olan varsa onunla çıkabilirim

  2. Anonim Dediki:

    Semacim ben siparişi verdim

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...