Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Otokar Doruk Serisi Otobüsleri

Yazar ; Tarih Perşembe, Ekim 22, 2009

Otokar firmasının 2010 model çıkarmış olduğu doruk otobüsler 6 farklı model seçeneği ile müşterilerine sunuyor.Doruk 190H, Doruk 190S, Doruk 190LE, Doruk 215T, Doruk 230DG ve Özel Modeller olarak sınıflandırılıyor. Şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığına 10’unla bir soluk geliyor. DORUK 215T güçlü Euro4 ile geleceğin teknolojisini daha az yakıt tüketimi ve temiz bir dünya sözü veriyor. DORUK 215T, 4 silindirli 215HP gücündeki motoru, 39 + 1 + 1’lik yolcu kapasitesi, şehirlerarası taşımacılığa uygun yolcu konforu, 5.5 geniş bagaj hacmi ve 10 metre uzunluğu ile benzersiz bir performans için tasarlandı. otobüsünde ihtiyaçlarınızın tam karşılığı… otobüslerin ekonomik olmadığı, otobüslerin yetersiz kaldığı hatlar için en uygun çözüm. Ekonomik, güvenli ve üstün performanslı, 9 metrelik Otokar DORUK ile tanışın. Doruk otobüsleri, düşük yakıt tüketimi, arkadan motoru, ABS ve ASR’si, Avrupa güvenlik standartlarına göre üretilen örme şasisi ve ekipmanlarıyla kalite ve güvenirlik konusunda rakip tanımıyor. 70 kişiye varan yolcu taşıma kapasitesi, farklı kapı seçenekleri ve alternatif koltuk yerleşim imkanları ile DORUK durağınıza en ideal çözümü sunuyor.

doruk_215T

Doruk 190S ile yolcularınızı eşsiz konforla, düşük yakıt gideri ile taşıyın, kazancınıza kazanç katın. 35 kişilik yolcu kapasiteli Doruk 190S, performansı, geniş iç hacmi, bagajı, ekonomikliği, sessizliği sağlayan arkadan motoru, ABS ve ASR’si, Avrupa güvenlik standartlarına göre üretilen örme şasisi ve ekipmanlarıyla konfor, kalite ve güvenirlik konusunda rakip tanımıyor.

doruk_215_11

DORUK LE serisi, alçak taban girişi, yaşlılar ve engelliler için özel ayrılmış yerleri ile çağdaş şehirlere çağdaş toplu taşımacılık çözümü sunuyor. Modern dizaynı, elektronik yön levhaları, bağımsız ön süspansiyonu ve otomatik şanzıman opsiyonu ile sürücüsüne de mükemmel şehir içi konforu sağlıyor.Doğalgaz ile çalışan DORUK 230DG, üstün güvenliğinin yanı sıra çevreciliği, otomatik vitesi, alçak taban girişi ve düşük yakıt giderleri ile modern toplu taşımacılık şartlarını ideal bir biçimde karşılıyor.

doruk_215T (2)

Türkiye’nin ilk hibrit otobüsü Otokar’ın ağır ticari araç alanında tasarladığı bir konsept otobüs olan Doruk 160LE Hibra, Otokar’ın Doruk LE serisi otobüsü üzerinde geliştirildi. Hem elektrikle hem de dizelle çalışabilen bu araç, aynı zamanda Türkiye’nin ilk hibrit otobüs prototipi. Dünyada giderek yaygınlaşan hibrit teknolojilerinin kullanıldığı bu yeni otobüs prototipi, hem dizel hem elektrik ile çalışıyor. Sadece fosil yakıtlarla çalışan otobüslere kıyasla düşük emisyon seviyesi, daha düşük seviyelerde NOx, CO2 gibi gaz atıkları ve düşük yakıt tüketimi sunuyor. Bu yönüyle doğa ile barışık otobüs, doğal kaynakları koruyarak daha az çevre kirliliğine neden oluyor. Hibrit otobüs ayrıca kullanıcıya yüzde 20’ler düzeyinde daha düşük yakıt tasarrufu ve düşük işletme maliyetleri gibi avantajlar sunuyor.Sizde Yorum Yapın

3 Yorum Görüntülenmekde

  1. anıl Dediki:

    bu otobüs istiyorum

  2. anıl Dediki:

    buotobüsistiyorum beni numara 5319666653 gelidim hemen arayın

  3. sekosan Dediki:

    anıl bey sizi aradık ama telefona cevap vermediniz

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...