Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Mercedes Vito 2010 Model Fiyat listesi ve modeleri

Yazar ; Tarih Pazartesi, Kasım 02, 2009

Mercedes nihayet satışı sunuldu. Vitonun ayrıntılı özellikleri ve resimlerini yazının devamında bulabilirsiniz. Markalar hafif ticari araçları otomobil konforunda donatarak, bu pazarda farklı bir hareketlilik yaratmaya başladılar. Buna paralel olarak son dönemde, günlük hayatta hafif ticari araç kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Hafif ticari araçları tercih edenler ticari hayatlarında büyük bir kolaylık elde ederken, aynı zamanda günlük yaşamda da otomobil konforunu yaşayabiliyorlar.
mercedes_vito (1)Mercedes’in Vito’su da, hafif ticari araçta otomobil lüksü yaşattıran araçların başında geliyor. Biz de www.tasimacilar.com olarak Vito ile bir test sürüşüne çıktık. İstanbul-Alanya-Bursa arası gerçekleştirdiğimiz yolculukta yaklaşık 2 bin 600 kilometre yol kat ettik. Vito’yu hem uzun yolda, hem şehir içerisinde, hem de arazide test etme fırsatı bulduk. Vito’nun geniş iç hacmi ve isteğe göre değişebilen iç dizaynı aracın kullanışlılığını oldukça artırıyor.
mercedes_vito (2)Ayrıca EBV (elektronik fren gücü dağılım sistemi) ve fren asistanı BAS ile desteklenen fren sistemi, kısa mesafede bile güçlü fren yapmayı sağlıyor. Bu da aracın güvenliğini artırıyor. Öyle ki, Vito’muz o kadar rahat ve güvenliydi ki, yol boyunca bir ticari araçta olduğumuzu dahi unuttuk. Ayrıca mazotu deyim yerindeyse damla damla yaktık. Alanya’dan Bursa’ya geçişte tek depo mazotla yaklaşık 760 kilometre yol yaptık. Bize gerçekten çok keyifli, rahat ve güvenli bir sürüş yapmamızı sağlayan Vito’nun biraz da teknik özelliklerinden bahsetmek istiyoruz.

Markalar hafif ticari araçları otomobil konforunda donatarak, bu pazarda farklı bir hareketlilik yaratmaya başladılar. Buna paralel olarak son dönemde, günlük hayatta hafif ticari araç kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Hafif ticari araçları tercih edenler ticari hayatlarında büyük bir kolaylık elde ederken, aynı zamanda günlük yaşamda da otomobil konforunu yaşayabiliyorlar. Mercedes’in Vito’su da, hafif ticari araçta otomobil lüksü yaşattıran araçların başında geliyor. Biz de www.kamyontr.com olarak Vito ile bir test sürüşüne çıktık. İstanbul-Alanya-Bursa arası gerçekleştirdiğimiz yolculukta yaklaşık 2 bin 600 kilometre yol kat ettik. Vito’yu hem uzun yolda, hem şehir içerisinde, hem de arazide test etme fırsatı bulduk.  Vito’nun geniş iç hacmi ve isteğe göre değişebilen iç dizaynı aracın kullanışlılığını oldukça artırıyor. Ayrıca EBV (elektronik fren gücü dağılım sistemi) ve fren asistanı BAS ile desteklenen fren sistemi, kısa mesafede bile güçlü fren yapmayı sağlıyor. Bu da aracın güvenliğini artırıyor.  Öyle ki, Vito’muz o kadar rahat ve güvenliydi ki, yol boyunca bir ticari araçta olduğumuzu dahi unuttuk. Ayrıca mazotu deyim yerindeyse damla damla yaktık. Alanya’dan Bursa’ya geçişte tek depo mazotla yaklaşık 760 kilometre yol yaptık. Bize gerçekten çok keyifli, rahat ve güvenli bir sürüş yapmamızı sağlayan Vito’nun biraz da teknik özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Vito’nun iç mekânı oldukça şık ve zarif tasarlanmış. Sürücü kapısı açıldığında sürücü yerinin aydınlığı ve farklı tasarımı hemen dikkati çekiyor.

mercedes_vito (3)

Ayrıca alçak biniş yeri özellikle sık sık durmak zorunda kalınan yolculuklarda oldukça büyük kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte Vito’larda sürücü koltuğu ile ön yolcu koltuğu çok yönlü olarak ayarlanabiliyor.  Standart sürücü hava yastığı, tüm koltuklarda üç noktalı emniyet kemeri, bütün tekerleklerde disk fren ile isteğe bağlı ön yolcu ve ön yan hava yastıkları bulunuyor. Ayrıca iç mekan denetimli hırsız alarm sistemi aracın güvenlik özelliklerini daha da artırıyor. , uzunluk ve genişlik olarak bir ticari araç için çok kullanışlı ve manevra yeteneği yüksek. 2 aks mesafesi, 3 üstyapı uzunluğu, isteğe bağlı yüksek tavan ve farklı kapı çeşitlerinden oluşan Vito modelleri, 3 tona kadar olan her türlü taşıma ve yüklemenin yapılabileceği bir araç düzenlemesi sağlıyor. Ayrıca yükleme alanının tekerlek bölmeleri arasındaki geçiş genişliği, bin 277 mm ile tam Euro paletlerinin genişliğine göre düzenlenmiş. Standart sunulan üstün güvenlik sistemi, elektronik dengeleme programı ESP ile birlikte koordineli çalışan anti blokaj sistemi ABS, anti patinaj sistemi ASR, elektronik fren gücü dağılım sistemi EBV ve fren asistanı BAS hep birlikte kritik surumlarda sürüş dengesini ve çekiş kapasitesini arttırıyor. Arka tekerleklerden itişli sistem daha kısa dönüş mesafesi, kolay manevra ve park imkanı sağlıyor. Araç tamamen yüklüyken bile çekiş gücünü koruyor.  Ayrıca Vito, iş adamları ve sanatçılar tarafından VIP aracı olarak da kullanılıyor. İstenilen şekle göre iç mekan tasarımı yeniden düzenlenen araçlarda deri döşemeler, müzik, görüntü ve ses sistemleri ve her türlü özel donanım yapılıyor.

mercedes_vito (4)

Uzun ve sık yolculuğa çıkanların çoğunlukla tercih ettiği bu özel tasarım ile Vito’dayken, evinizin rahatlığını yaşama imkanı buluyorsunuz. Vito’nun Panelvan ve Mixto modelleri ile uzun ve ekstra uzun versiyonları ve 89 PS ve 109 PS CDI motor seçenekleri bulunuyor. Ayrıca 3 CDI ve 2 benzinli olmak üzere 5 motor seçeneğine sahip. Yeni Vito, kullanıcısına yüksek yükleme hacmi, ideal kompakt ölçüler ve esnek bir yapı sunuyor. Kapılarının kullanışlılığı sayesinde çok daha pratik hale getirilen Vito’nun 950 kg’lik taşıma kapasitesi, isteğe bağlı olarak 1120 kg’ye çıkarılabiliyor. Panelvan’da yük güvenliği için ahşap taban kaplaması ile bir kızak sistemi de sunuluyor. Tavanda da yük taşımak istendiğinde boylamasına tavan profilini farklı portbagajlarla donatabilir, tavanda 150 kg’ye kadar yük taşınabiliyor. Mixto ile ister arkadaşlarınızı taşıyın ister yükünüzü Vito’nun bir diğer modeli Mixto, hem yolcu hem de yük taşımak isteyenler için ideal. 4 kişiye kadar yolcu taşıma kapasitesine sahip Mixto, kolay ve çabuk sökülebilen arka koltuk sırası sayesinde yük taşıma kapasitesinde de iddialı. Mixto’ların üstyapı uzunluğuna göre 4,14 metreye kadar yükleme alanı ve 2 bin 897 mm’ye kadar yükleme uzunluğu bulunuyor. Arka koltuk sırası olmadan ön koltukların altına yükleme yapıldığında ise 3 bin 099 mm’lik alan elde ediliyor.

mercedes_vito (5)Yüksek tavanlı uzun üstyapıda arka koltuk sırası takılı olduğunda ise yükleme hacmi 3,95 metreküp. Mercedes’in piyasaya sunduğu Vito’nun özellikle yoğun şehir içi trafiği ve ticari araçların girmekte sıkıntı çektiği dar sokaklar için uygun uzunlukta olan modeli Vito Kompakt. Vito ile aynı tüm teknik özelliklere sahip Kompakt’da azami uzunluğu 200 mm kadar artıran ön koltukların altına yükleme yapabilme olanağı aracın kullanışlılığını artırıyor. Araç uzunluğu 4,75 metre olan Kompakt’ların panelvan modellerinde 4,65 metreküpe kadar yükleme bölümü hacmi bulunuyor. Ayrıca ön koltukların altı da kullanıldığında 2,62 metreye kadar yükleme uzunluğu elde ediliyor. Uzun Vito’larda yükünüze daha fazla yer var. Aynı dingil mesafesinde 245 mm daha fazla arka uzantıya sahip olan Uzun Vito’larda ise daha rahat bir hareket alanı sağlıyor. Bu ilave uzunluk tamamen yükleme ya da bagaj bölümü hacmine katkıda bulunuyor. Ekstra hacim kapasitesine sahip ekstra uzun Vito’da ise uzun üstyapıdaki ile aynı uzunlukta arka uzantı ve 3430 mm’ye uzatılmış aks mesafesi var. Vito’daki bu seçenek çeşitliliği aracın kullanıcı tarafından istenilen şekilde biçimlendirilmesine imkan sağlıyor. İstenen modele göre yüksek tavan da dahil olmak üzere, orta uzunluktaki araçlara eklenebilen, 3 farklı üstyapı uzunluğu seçeneği istediğiniz gibi bir araç yaratmanızı sağlıyor. Vito, kullanıma sunduğu CDI dizel motorları ile devir aralığındayken bile yüksek çekiş gücü sağlıyor. Vito’da Comman-Rail tekniği ile direkt enjeksiyon, silindir başına 4 subap, bin 600 bar gücünde bir enjeksiyon sistemi ve değişken türbin geometrisine sahip egzoz turboşarj sistemi bulunuyor.

2010 Model Mercedes Vito Bayi fiyat listesiSizde Yorum Yapın

5 Yorum Görüntülenmekde

 1. coşkun sağ Dediki:

  2010 vitonun fiyat listesi

 2. şahin Dediki:

  güzel bi araç bence tek rakibi vw caravelle olur

 3. yüksel kurt Dediki:

  ben gerçekten mercedes hayraniyim ben busene vito 2011 alacaktim ama çok buyuk munubus gibi neden daha ekonomik araç lar öretilmiyo örneğin doblo caddy falan teşekurler

 4. CixCocuq Dediki:

  varsa yoksa mercedes vito

 5. fatih Dediki:

  bende 2001 vito var onun yerini hiç bir araba tutamaz

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...