Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Meiller Dorse ve Kasa

Yazar ; Tarih Çarşamba, Nisan 28, 2010

Meiller, inşaat sektörüne yönelik toplam 28 ürününün yanı sıra damperli araçlar için yeni Meiller sistemlerini, Isar ünitesini (Devirme kontrolü), ekonomik bir seçenek olarak yeni kısa tip yarı damperi ile yük avantajı sunan alüminyum yan duvarlı üç yöne devrilebilir damperlerini de sergiledi. Meiller ayrıca 14 farklı ağır ticari araç üreticisi ile geliştirdiği projeler sonucu ürettiği üstyapı ürünlerini de tanıttı.Meiller, ’nın en önemli fuarları arasında gösterilen Bauma 2010’da branda sistemlerinden, devirme kontrol ünitesine kadar bir dizi yenilikçi sistemi sergiledi.

Meiller

Meiller’in yeni isar kontrolü

Meiller’in yeni isar damper kontrolü ile sürücü koltuğunun sol yanındaki eski klasik damper beslemesi valflerinin yerine, sürücü artık el-tipi uzaktan kumandayı kullanabiliyor. Tüm fonksiyonlar araçtaki 10 metre yarıçaplı daire içinde yer alan bir düğmeyle kumanda ediliyor. Hidrolik sistem kumandaları, dijital radyo ve endüstriyel Bluetooth standartları kullanımıyla tamamen emniyetli ve parazit önleyici özelliklere sahip. Boşaltmanın sadece sürücü kapısı açıkken mümkün olduğu dar ve sıkışık kabinlerde yapılan çalışmalar, araç içerisine tamamen esnek şekilde konumlandırılmış kolay kullanımlı, sağlam kumanda ünitesi artık tarihe karışıyor. Ayrıca isar kontrollü boşaltma sistemi basit bir çalışma mantığına sahip. Yakın gelecekte sürücünün üniteye herhangi bir potansiyel tehlike alanından uzakta kumanda edebileceği isar uzaktan kumandaları Meiller çift kollu ve hidrolik kancalı atık taşıyıcı damperlerinde de yer alacak. Mercedes Actros (A.Y.A. 41 ) için MEILLER D 428 tipi üç yöne devrilebilir damper, 4×2 (A.Y.A. 18 ) kamyon için MEILLER 9 tipi üç yöne devrilebilir vinç damper, Fuso Canter (A.Y.A 7.5 ) için MEILLER 3 tipi üç yöne devrilebilir hafif hizmet damper, Scania 8X4 (A.Y.A. 32 ) kamyon için MEILLER HAPI P436 yarım boru tipi damper, Volvo FM (A.Y.A. 26 ) için MEILLER Klasik tip H3K damper, DAF CF (A.Y.A. 18 ) iki akslı kamyon için AK12 MT tip Çift Kollu Atık Taşıyıcı, Ağır hizmet tipi MAN TGS (AYA 32 ) için MEILLER RK 30.65 TS tip Kancalı Atık Taşıyıcı, MG 18 ZL 5.0 tipi Kancalı Atık Taşıyıcı konteynır için ağırlık optimizasyonlu MEILLER treyleri (A.Y.A. 18 ), Mercedes Actros ağır hizmet tipi (A.Y.A. 26 ) için MEILLER asfalt damper, Renault Kerax ağır hizmet tipi (A.Y.A. 32 ) için MEILLER kaya damper, Meiller HAPI 2A tipi kısa yarı römork damper (A.Y.A. 38 ) sergilenen ürünler arasında yer aldı.

Meiller (1)

Damper sektöründe pazar lideri marka

Damper sektöründe pazar lideri marka Meiller, Bauma Fuar’ında uluslar arası önemi giderek artan, havaleli kargo araçlarının güvenliğine odaklandı. Herhangi bir kaza anında damper üzerinde branda olmaması çok daha ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu durumu asgariye indirmeyi amaçlayan Meiller, hem 3-yöne devrilebilir hem kamyon üstü damperler için optimize edilmiş kayar ve devirmeli branda sistemini geliştirdi. Kullanıcılar, artık ön duvarda yandan toplanır branda veya kayar brandadan birisini ve basit manuel krank mekanizması veya elektrik motorlu seçeneklerden birini seçebilecek. Elektrik motorlu branda seçeneği damperin dönüş hızını artırıyor ve sürücüye büyük kolaylık sağlıyor. Elektrik motorlu branda sistemleri herhangi bir fiziksel müdahale olmaksızın isar kumanda sistemi ile kolaylıkla çalıştırılabiliyor. Ayrıca her boşaltma işleminden önce sensörler brandanın sarılı olduğunu kontrol eden sistem, rüzgar tüneli testlerine göre yüzde 12’ye varan oranlarda tasarruf sağlıyor.

Meiller (2)

Meiller kamyon üstü damperler müşterilerine modüler sistem sunuyor. Meiller kamyon üstü damperler ara şasi sabit omurgası, sağlam mil yatakları ve güçlü devirme hidroliği ile Meiller kalitesini yansıtıyor. Meiller modüler sistemi, ağırlık optimizasyonlu yarım boru tipinden klasik tip gövdeye ve ağır hizmet damperlere kadar farklı konseptleri içeriyor.

Meiller ürün gamında dışarıda kire dirençli arka kapak, içeride yol finişerleri için tırnaklı arka kapak, bariyersiz boşaltma için hidrolik sistem gibi müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilecek çok farklı alternatifler sunuyor. Örneğin, sık sık boşaltma gerektiren işlerde kullanılacak damper gövdesini indirirken güç sarf etmeden arka kapak otomatik olarak kapanır ve böylece önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlanır. Kaba gevşek malzemeli yüklerin akması için parçalı tip arka kapak tavsiye edilirken, alt parça oldukça uzun bir ayırma kenarı ile bir boşaltma oluğu görevi görür, arka kapak gevşek kaba yük yığınından uzakta tutulur, alt parça katlanarak molozun yola dökülmesini önler. Klasik ağır-hizmet damperler için de farklı arka kapak alternatifleri mevcuttur.

Ağırlık optimizasyonu için en iyi kaliteye sahip aşınma plakaları kullanılmaktadır. Taban ve yan duvarlar için standart olarak VS 120 sınıfı çelik (Brinell sertliği 450 HB) kullanılır. Kullanım alanında göre, müşteriler farklı duvar kalınlıkları arasında seçim yapabilir.

Yeni kısa tip yarı römork damperler

Meiller, yarı-römork ürün yelpazesine Bauma Fuarı için çift-akslı yarım boru tipi yarı römork damperleri de ekledi. Çift çeker çekici tarafından çekilen nakliye konsepti, klasik dört-akslı şasi ve damper çeki demiri kombinasyonuna ekonomik bir alternatif yaratmaktadır. Yasalar 38 ton brüt araç ağırlığına izin verirken, düşük dara ağırlığı yolda daha fazla yük taşınmasına imkan sağlamaktadır. Yaklaşık 11 metre uzunluğundaki dört-akslı yarı römork kombinasyonu sahip olduğu kolay sürüş özelliği sayesinde şantiyede çevikliği ile ön plana çıkar.

AirlightDirect aksları ile yük avantajı , Meiller, inşaat sektörüne sunduğu damperli yarı römorklarını, yeni akslarla donattı. Özellikle, son yarı-römork aksındaki hava körükleri – yol finişerleriyle temas ettiğinde istenmeyen ve maliyeti yüksek sorunlar yaratabilmektedir. Aynı şekilde arazideki kaya parçalarıyla hasara uğramış fren silindirleri de bu maliyetleri artırmaktadır. Artık Meiller yeni “AirlightDirect” aksları ile bu sorunlara çözüm üretiyor. Yeni tasarımın bir özelliği ise hava körüğünün doğrudan aks milinin üzerine oturtulması, tekerleğin arkasından taşmaması ve tüm aks yükünü taşımasıdır. Gövde tabanının azaltılmış hızına bağlı olarak sürüş özellikleri geliştirilmiş ve yarı-römork çekicisine çarpma darbeleri en aza indirgenmiştir. AirlightDirect aksı ağırlıktan tasarruf sağlarken aks başına 30 kg daha fazla yük yükleyebilme imkanı sağlamaktadır.

Alternatif alüminyum duvarlar

Meiller mühendisleri araç tasarımını optimize etmek için yüksüz ağırlığa odaklanırken, yeni tip alüminyum duvarlara sahip, yaklaşık 250 kg yük kazancı sağlayacak, 3-yöne devrilebilir damper seçeneği sunuyor. Diğer taraftan, duvarların mekanik mukavemeti aşağıya indikçe artıyor. Hafif ağırlıklı duvarlar, hem üç ve dört-akslı damperler için hem de merkezi akslı damperler için aynı katlama kinematiğiyle sunuluyor. İnşaat aracı hidrolik sistemleri Her klasik damper Meiller’in sunduğu çift-devreli hidrolik sistemlerle, belediye hizmetleri için kullanılabilecek hale geliyor. Adaptif hidrolik modül ile birlikte bir hidrolik deposu, damper, vinç, bu tip işler için yeterli oluyor. Elektro-hidrolik kontrollü hidrolik sistem, otomatik yayıcı ikinci devreden beslenirken, kar temizleme makinasının kaldırma/indirme ve dönüşüne 1.devre üzerinden kumanda ediyor. Öne bağlanan yardımcı ekipmanın basınç ikmali dişli kaplinli dört bağlantıdan sağlanırken, kabin arkasına doğru çabuk takılıp-çıkarılabilir kaplinli iki bağlantı bulunuyor.Sizde Yorum Yapın

2 Yorum Görüntülenmekde

  1. ifi peter müller Dediki:

    mrb dorseleriniz çok güzel eğer firmamıza bu konuda yardımcı olursanız çalışmak işteriz iyi çalışmalar

  2. Mehmet ÇAKIR Dediki:

    Nakliye İlanları

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...