Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Man Kamyonlar Tırlar ve çekici Modelleri

Yazar ; Tarih Cumartesi, Temmuz 25, 2009

MAN Ticari Araçlar Grubu gurubu ’de 4 farklı Tgx , Tgs , Tgm ve Tgl olmak üzere satış pazarlama ve bakım hizmetlerini sunuyor. TGM modelini Şehiriçi ya da uzun yol taşımacılığından inşaat sahasına kadar 13 ile 26 ton arası ihtiyaçlarınızda optimal olarak sunuyor

Tgs modelini ise, her türlü cevap veren mükemmel bir seçenek. M, L ve LX tipi kabin seçenekleriyle ister inşaat sektöründe ister taşımacılıkta kullanın. Tgl içinse 2006 yılının seçilen TGL, inşaat alanında olduğu gibi taşımacılıkta ya da belediye işlerinde de 7 12 tona kadar benzersiz hizmet sunar. Türkiye’de her zaman için diğer markalara göre iyi bir alternatif marka olmuştur. Sağlamlıkları ile dikkat çekmiştir, mancıların bu konudaki yorumlarını bekliyoruz.

Güvenli taşımacılığın bir çok kriteri bulunur. MAN, araç ile sürücünün güvenliği ve konforu için çığır açıcı çözümler geliştirerek teknoloji liderliğini koruyor. Aracı daha güvenli hale getiren aktif yardımcı elektronik sistemlerden, modern egzoz sistemlerine, özel sürücü eğitimlerine kadar her şey güvenli ve konforlu seyahat edebilmeniz için geliştirildi.

Taşımacılıkta güvenliğin pek çok unsuru bulunur. Sürücünün tehlikeli durumlarda hızlı ve duruma uygun reaksiyon gösterme yeteneğinin yanı sıra asistan sistemler de büyük önem taşır. MAN Ticari Araçlar her iki durum için de yenilikçi çözümler geliştirdi: Profesyoneller için sürücü eğitimleri ve sürücüyü günlük ve zor durumlarda destekleyen elektronik asistan sistemleri.

Bence markaların modelleri arasındaki farklar çok azaldı eskiden farklar çok daha keskin ve uçurumlar ile doluydu o yüzden bu kadar rahat kötüleme yapılmasını anlayamıyorum madem o kadar kötü hala neden bu satışları yakalayabiiyor bu markalar. otobüs piyasasında Mercedes açık ara öndeyken ve haklı olarak böyleyken neden kamyon piyasasında belli bir marka açık olarak önde değil tırcılar kamyoncular birbirleri arasında konuşmuyormu firmalar filolarını çorba gibi her marka aracı almıyormu? KONUŞUYORLAR ve ALIYORLAR cevap belli e peki neden bir marka sivrilmiyor bir türlü çünki aralarındaki farklar sizlerin burada fanatik olduğunuz markalara düzdüğünüz metiyeler kadar değilde ondan arkadaşlar.

Örneğin, ağır şantiye şartlarında MAN TGA serisinin üzerine hiçbirini tanımam.Kışın kar,çamur üzerinde 25 Ton dan fazla yükle işinizi görecek çok az araç var. Zaten böyle yerler trafiğin olmadığı yerler olduğundan artık ne alırsa o yüklenir araca.MAN şasesi ve frenleri buralarda aşırı güven verir.Şöyle örnek vereyim Ford 3430, As 950 lerin boş olarak giremediği yerlere MAN ları sokarsınız.MAN özellikle böyle araziler için biçilmiş kaftandır. Askeri versiyonu olan ( TGA ların) bir çok ülkede satılıyor.Türk ordusunda da var.Hatta geçenlerde BAYRAKTEPE ye ( Aktütün karakolunda) tepeye çıkan bir araç vardı.İşte o yeni nesil TGA nın askeri versiyonu.Diyeceksiniz ki askeriyede MERCEDES lerde var. Fakat ağır yol koşullarında hep MAN kullanılır. MERSO lar asfaltta kullanılıyor (genelde).

Türkiye’de bir şey o kadar net ve kesindir o da aracın ilk alım maliyetinin düşük olması yani fiyatı bu da direk olarak satışlara yansır ve düşük fiyatlı araba çok satar ama bu onun iyi olduğu anlamına gelmez daha sonraki işletme maliyetlerini ikinci eldeki değerini kimse düşünmez yurtdışında araçların şanzımanlarından difransiyel oranlarına kadar siparişlerde detaya inilirken Türkiye’de palio clio satılır gibi bayilerde aynı tipte Scania R420’ler Daf CF ler Mercedes Axor’lar Renault Premium’lar sürüsüyle mevcut.

Zaten karşılaştırmalarda birbiriyle aynı sınıfta olmayan bir sürü araç söyleniyor eskiden uluslararası çalışan arabaların bir ağırlığı vardı neydi bu markanın en üst modeli alınırdı şimdi bi bakıyoruz fiyatı ucuz diye Axor, Premium, TGA’nın LX kabini, Stralis AT kabin yollarda e böyle olunca bu arabalarla Actros’u, R serisini, FH serisini, karşılaştırısanız olmaz her yönden üst sınıftır bu son saydıklarım tabi böyle ters karşılaştırma yapan arkadaşlar körü körüne fanatik olanlardır.

Kışın şantiye işi yapmayacaksınız,daha çok kuru mevsimlerde stabilize yollarda çalışacaksanız MERCEDES alınabilir. MERCO lar böyle yerlere daha uygun.Yakıt tüketimi MAN a göre daha az. Daha şöför dostu. Fakat çalışacağınız arazi çok zorlu değildir.Örneğin İstanbul ve çevresinde hafriyat işi yapacaksınız,istihap haddine uyacaksınız ( kum,çakıl vs). O zaman MAN lüks kaçar.Gerek yok bu aracı almaya.Yedek parçası daha pahalıya gelir.FORD 2530, BMC Pro lar çok rahat işinizi görür. Burada MERSO almak bile bana göre lüks kaçar. Yani kullanacağınız alan çok önemli. Direk şu araç diyemezsiniz. Ülke sınırlarında uzun yol, uluslararası vs vs. Konuyu bölmek daha faydalı bence. Örneğin 1000 km çalışan ve evden 1 haftadan az uzuak kalan biri için konfor aşırı önemli değilken, 5000 km den fazla evden 1 ay uzak kalan için konfor çok önemli olabilir.Sizde Yorum Yapın

2 Yorum Görüntülenmekde

  1. Anonim Dediki:

    tırlar

  2. sere amadou Dediki:

    i need 10 units of man used tipper trucks 6×4 if you have it please make good prices for me.
    sere amadou

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...