Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Kamyoncu Dostu yazar

Yazar ; Tarih Cuma, Eylül 25, 2009

dostu blogistan yazarımızın muradunun yazısını olduğu gibi yayınlıyorum. Uzun bir yolculuk yapmak, durmadan gitmek, adeta yol çizgileriyle bütünleşecek kadar uzun bir yolculuk her zaman kafamda hangi düşünce varsa unutup silmeyi, kendimi daha iyi bir şekilde toplamamı sağlar. İçinde de bulunduğum pek iç açıcı olmayan günler sebebiyle bu aralar çokkk uzaklara gidesim var. Hazır sömestrdayken, dimi ama.

okurken, ne olacan diyenlere, kamyon şöförü olacağım derdim. Tamam hadi şimdi makina müh. okuyoruz demekki bi yetenek var ama kamyon şöförlüğüne olan ilgim pek kaybolmadı o gün bugündür. En azında şöyle garip bir düşüncem var: Uzun ve sağlıklı bir ömür nasip olurda emeklilik günlerimizi görebilirsek, sırf zevkine bi kaç ay kamyon şöförlüğü yapmak ! İlginç dimi Bence de.

swellingdamroad.jpgAltına alacaksın R580, vuracaksın arkaya bi yükü, gideceksin uzaklara… Aracın hızını 90 ile sabitlemiş giderken, dümdüz yolda, bakacaksın ilerlere, dağlara, tepelere. Açacaksın hafiften camı, dışarsının o ferah havası dolacak kabine. Radyoya kulak vereceksin bu arada, eski günler hatırına gelecek belki de, dümdüz otobanda ilerlerken.

Gece olacak, ehh tabi dinlenme ihtiyacı. Tırı şöyle bir müsait yere, belki de dinlenme çekip, arka taraftaki yatağı hazırlayacaksın. Helalinden para kazanmanın ve de mutlu bir iş yapmanın güzelliği yansıyacak yüzüne. Ohh diyeceksin, şükürler olsun. Kimbilir uyku tutmayıp aracından ineceksin ve bol yıldız o gecelerin ihtaşımı seni her şeyiyle sarıp sarmalayacak. Öhömm, şey Çok mu duygusal oldu ne! Ne bileyim böyle hayal ettim bir anda Tabi bu anlattıklarım işin kolay kısmı, zor kısmı da yok değil. O kadarını ben bilmem valla, bilenler anlatsın.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...