Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

İveco Kamyon ve Tır Modelleri 2009

Yazar ; Tarih Çarşamba, Temmuz 29, 2009

Kamyontr.com giderek genişliyor sizlere bu hafta İveco dosyasını açıyoruz Türkiye pazarına 3 Kamyon ve 10 çekici modeli ile oldukça iddalı giren nun modellerini birer birer tanıyalım. Kamyonlar EUROCARGO 160E24, EUROCARGO 180E28 ve EUROCARGO 100E18 olarak 3 farklı modelde sunuluyor. Teknik olarak ele alacak olursak motor tipi olarak Common Rail, Turbo Intercooler, Euro 3, Elektronik Kontrollü, dört zamanlı dizel motor kullanılmış araçların hepsi 180 beygir gücüne sahip benzin depoları 115 litre olarak üretilmiş. Boş ağırlığı 2 buçuk ton olup azami ağırlık 10 ton ile sınırlandırılmış.

Standart olarak donanımların bazıları ise şöyle ; Çelik, paslanmaya karşı kataforez tekniği ile boyalı, olarak devrilebilir, yataksız kabin, Havalı süspansiyonlu sürücü koltuğu,  arası taban konsolu ve evrak kutusu, Uzaktan kumandalı merkezi kilit ve Boru tipi, ısıtmalı yan aynalar standar olarak sunuluyor.

İveco kamyonlarından şöyle bahsetmiş ; Usta şoför yola çıktığında, güçlü kuvvetli, sırtında taşıdığı yükten anlayan bu işin kurdu olmuş bir dost arar.  Onu yarı yolda bırakmayan, yürekli bir ortak ister. Artık ona, layık olduğu gibi doğuştan lider bir kamyon hizmet ediyor. Yola ilk çıkışından beri büyük başarı elde eden Eurocargo, kendini sürekli geliştirerek sınıfının standartlarını değiştirdi. Avrupa`nın lideri; iş başındaki performansı, güçlü kişiliği, güvenli yapısı ve konforuyla kısa sürede sınıfının en gözde aracı haline geldi. Eurocargo, Avrupa`da sınıfının lideri

Dünyanın önde gelen tasarımcılarından “Bertone”,Eurocargo’nun kusursuz çizgilerine ve modern stiline imzasını attı. Bu yüzden, Eurocargo her yolda kendini hemen fark ettiriyor. Dış görünümüyle ilk bakışta sahibinin gönlünü çeliyor. Eurocargo’nun kabin tasarımı, şoförün uzun yolda tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Ön paneli mükemmel bir aerodinami sağlarken, hava deflektörleri de hem türbülansı azaltıyor hem de çamurlanmayı engelliyor. Geniş ön cam ve alt uzantılı yan camlar sayesinde ise optimum görüş açısı sağlıyor. Şeffaf camlı halojen farlar ise gece en iyi görüş imkanını sunuyor.

Ergonomik ve estetik iç tasarımıyla dışı kadar sıra dışı olan Eurocargo, geniş iç hacmi ile şoförünü gerçek konforu sunuyor. Modern ön konsol,şoföre optimum kullanım rahatlığı ve daha güvenli bir sürüş olanağı veriyor. Çok sayıda eşya gözü kabin içinin her zaman düzenli kalmasını sağlıyor. Yüksekliği ve eğimi ayarlanabilir şoförün ideal sürüş pozisyonunda yola hakimiyetini artırıyor. Direksiyondaki tutamak yerleri elin direksiyona daha iyi oturmasını sağlıyor. Ergonomik olarak konumlandırılmış vites kolu, vites geçişlerini kolaylaştırıyor. Elektrikli camlar ve ısıtmalı aynalar da Eurocargo şoförünü yol boyunca rahat ettiriyor. Eurocargo`nun kalbini, galvanizli çelikten imal ediliyor. Paslanmaya karşı kataforez daldırma sistemi ile boyanıyor. Her türlü yol koşulunda, gecesi gündüzü başında geçenler için Eurocargo`da yatak seçenekli kabin bulunuyor. İçeriden açılan geniş ve kullanışlı yan eşya gözüyle Eurocargo, fonksiyonelliği de her detayda göz önünde bulunduruyor. Araç içinde sağda ve solda bulunan tutamaklar sürücü ve yolcu iniş ve binişini kolaylaştırıyor. Güçlü ses yalıtımı, sürücünün yola daha iyi konsantre olmasını sağlıyor. Kısaca, Eurocargo benzersiz konforuyla tüm yükü şoförünün omuzlarından alıyor.

Eurocargo’nun kalbi, Euro 3 tipinde, Common Rail enjeksiyon sistemli Tector motorudur. Elektronik kontrollü ve Euro 4 standarına uyum için hazır Tector motor, kullanıcısına üstün performans sağlıyor. Tector motor, Eurocargo’da 130hp’den 240 hp’ye kadar dört farklı seçenek sunuyor. Düşük devirde,yüksek ve geniş tork aralığıyla %30 daha az vites değiştiriyor. Bu esneklik sürücüye yolda ekstra kullanım konforu sunuyor. Mükemmel soğuk çalıştırma performansıyla tüm yol koşullarında sürüşü kolaylaştırıyor. Tektor motor yollara hükmederken, şoförünü de düşünüyor. Düşük yakıt tüketimi hem sahibinin hem de filosunun emeğini sokağa atmıyor. Dağları devirirken düşük gürültü emisyonuyla sessiz çalışıyor.

Parabolik süspansiyon, ön ve arkada hidrolik-teleskopik amortisörler ve torsiyon çubukları, yüklü durumda denge salıyor ve sürüşü kolaylaştırıyor. Techtor motor ile uyumlu modeline göre iveco veya Eatom şanzımanlar yakıt tüketimini azalmasına destek oluyor.

Eurocargo’da , , çift devreli havalı ve modeline göre hava takviyeli hidrolik fren sistemi bulunuyor. 3 poziyonlu egzoz freni sürüş emniyetini en üst düzeye çıkartıyor. Eğimli, karlı ve buzlu yollar için orta pozisyon, şehiriçi trafiğinde alt pozisyon, uzun yokuş inişlerinde ise üst pozisyon kullanıcıya büyük rahatlık sağlıyor. Egzoz freni orta pozisyonda kabin tavanındaki özel egzos freni pedalı ile devreye alınırken, alt pozisyonda fren pedalına basıldığında, üst pozisyonda ise ayak gaz pedalından çekilir çekilmez devreye giriyor. Hidrolik kumandalı sistemide sürücüsünü hiç yormuyor.

Trakker, dayanıklılığı ve güvenilirliğiyle ün yapmış Eurotrakker’dan devraldığı bu özellikleri, modern ve şık bir tasarımıyla birleştirdi. Trakker’ın özel tasarımı, bir inşaat aracının yorucu ve ağır koşullara sahip çalışma ortamına rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Trakker, kullanıcısının günlük ihtiyaçlarını karşılayarak mükemmel verimlilik sağlamak için geliştirilmiştir. Bu mükemmelliği aşağıdaki özellikleriyle sunmaktadır: Performans: Yeni Cursor motorları, Dayanıklılık: Kendini kanıtlamış şasi, Güvenilirlik: Kaliteli bileşenler, Trakker: Zorlu görevlerin aracı.

Kenarları yuvarlatılmış ve üç parçadan oluşan metal tampon daha fazla düvenlık ve daha hızlı tamir olanağı sağlamaktadır. Esnek ve dayanıklı malzemeden yapılmışilk basamak darbe emme ve ilk konumuna geri dönme özelliğine sahiptir.Trakker’ın tasarımının Stralis ile güçlü bir bağı vardır. Kusursuz detayları ve şık görünümüyle bu yeni inşaat aracına sahip olmak kullanıcısı için gurur kaynağıdır. Kabin dışı, günlük performansı artırmak üzere eklenmiş pratik ayrıntılarla tamamen yeniden tasarlanmıştır.Malzeme seçiminde ve dış özelliklerin tasarımıda iniş-biniş kolaylığı ve dayanıklılık dikkate alınmıştır. Örenğin, taşocağı ve engebeli alanlar için tasarlanmış yeni çelik tampon , her biri ayrı ayrı değiştirilebilen üç bölümden oluşmaktadır. Aynı düşünce, tampon içine entegre edilmiş ve opsiyonel ızgara ile korunmuş farlar için de geçerlidir.Ön yüzdeki yeni tutamaklar ve dışa açılır basamak ön camın daha kolay temizlenmesini sağlamaktadır. Kaymaz özellikli kabin basamakları tamamen yeni bir konsepttir: üstteki iki basamak boyutları ile kolay ve güvenli bir iniş-biniş sağlarken, alt basamak darbeye dayanıklı esnek sentetik malzemeden yapılmaktadır. Trakker sizinle hergün çalışır. Sürüş konforu, verimliliği artırır. Trakker için sürücüsü öncelikllidir! Yeni kabin süspansiyonu, azami konfor sağlamak üzere tasarlanmıştır: arazi kullanımına özel, güçlendirilmiş Stralis temelli dört noktalı sistemde iki ayarlanabilir amortisör ve bir Panhard çapraz torsiyon çubuğubulunmaktadır.

Dayanıklı ve güvenilir süspansiyon, en engebeli alanlarda bile konforlu bir şekilde çalışma için tasarlanmıştır.Trakker’ın uzun mesafelerde kullanımı için, hava süspansiyonlu yataklı kabin opsiyoneldir. İstek üzerine alınabilen gürültü emici paneller, daha iyi ses geçirmelik ile daha fazla konfor sağlamaktadır. Trakker: Fark yaratan önemli ayrıntılar. Trakker, kabin içinde uzun mesafelerde bile sürücüyü fazla yormayan ferah, konforlu bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Gösterge tablosu, sürücünün tüm kontrollere kolaylıkla ulaşabileceği şekilde tasarlanmıştır. Cruise control’un (hız sabitleme) iki farklı fonksiyonu bulumaktadır: sürüş stresinin azalması için hız sınırının belirlenmesi; ayrıca PTO’nun dev./dk aralığının seçilebilmesi. Göstergeler herhangi bir durumda kolaylıkla okunmaktadır.

Ergonomik yerleştirilmiş vites kolu, el freni ve diferansiyel kilidi ile kabinin merkezi kısmının tasarımı da yüksek fonksiyonelliğe sahiptir. Yeni kapı panelleri ve açma kolları karayolu araçlarındakilere benzerdir. Geniş ve konforlu ayarlanabilir koltuklar, maksimum konfor için hava süspansiyonlu alınabilmektedir. İsteğe bağlı olarak, Trakker’a üçüncü orta koltuk da yerleştirilebilir. Trakker kabininde toza ve aşınmaya dayanıklı ve yıkanabilir suni deri döşemeler bulunmaktadır. Alternatif olarak, kumaş iç döşemeler ve kapı panelleri de tercih edilebilir.

Ferahlık sağlayan ve sürücü konforunu artıran yüksek tavanlı kabinler bir veya iki yataklı olarak alınabilmektedir. ‘Active Day’ kabininde katlanır yatak opsiyoneldir.Ayrıca, geniş camlar ve ayne yerleşimi mükemmel görüş alanını garanti etmektedir. Yeni Trakker’ın şasisi sağlam ve dayanıklıdır. Şasi konfigürasyona bağlı olarak iki farklı kalınlıkta kullanıma sunulmakta; 2 akslı araçlar içi 7,7 mm ve 3 ve4 akslı araçlar için 10mm olarak yüksek kaliteli çelikten yapılmaktadır. Tüm 3 akslı araçlarda şasi, arkasındaki daha dayanıklı bir kros ile güçlendirilmiştir. Ayrıca tüm şasilerde ek bir sabitleme noktası bulunmaktadır. Şasi, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile ağır kullanım koşullarına uygundur. Üstyapı montaj noktalarında bulunan destekler, montajın hızlı, güvenilir ve kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Şasiye bağlı parçaların akılcı yerleşimi üst yapı firmaları için karmaşık olmayan organize bir ortam sunmaktadır. Trakker’da yarı-eliptik arka süspansiyon standarttır: ağır kullanım koşulları için ideal olan dayanıklılık ve güvenilirlik. Daha konforlu sürüş ve daha düşük boş ağırlık istendiğinde 32 tonluk tandem aks modelleri parabolik yaprak yaylar ile alınabilir. Önde, versiyona bağlı olarak hem parabolik hem de yarı-eliptik süspansiyon tipleri kullanılmaktadır. Trakker: Sizinle her yere gelir. Trakker, 380 ve 420 hp olarak iki farklı güçte kullanıma sunulan altı silindirli, 12,9 litre Cursor 13 wastegate turbo intercooler motordan güç almaktadır. Düşük devirde yüksek tork ve geniş devir aralığı ile bu motor, her durumda mükemmel kalkış, çekiş ve sürüş sağlar. Cursor 13, özellikle tam yükte faydalı olan ITB (Iveco Turbo Freni) dekompresyon motor freni ile donatılmıştır.

Cursor motorunun güvenilirliği ve düşük bakım gereksinimi onu engebeli yollarda ve ağır hava koşullarında kullanım için ideal kılmaktadır. Yeni motorun boş ağırlığı güvenilirlikte hiçbir kayıp olmaksızın azaltılmıştır. Cursor motorlar, Euro 2 ve Euro 3 emisyon standartlarını karşılamaktadır. Ağır hava koşullarında çalışma motora ek stres yükler. Bu yüzden Trakker, korozyona dirençli alüminyum radyatör ve başarısı kanıtlanmış viskostatik fan gibi güvenilir bileşenlere donatılmıştır. Cursor motorlarda, enjektörü yakıttaki pislikten koruyan ısıtmalı ve su ayırıcılı yakıt ön filtresi bulunmaktadır. Trakker, servo-değiştirmeli manuel 16 vites ZF şanzıman ile donatılmıştır. Hızlı vites değişimi ve debriyaj hassasiyetiyle bilinen bu şanzıman dayanıklı ve güvenilirdir. Trakker, çok sayıda PTO (Powe Take Off- Güç Çıkışı) seçeneğine sahiptir; yüksek torklu PTO’ya ihtiyaç duyulduğunda IVECO Multipower ideal çözümdür. Trakker: Her tür arazide güç ve güvenilirlik. Şasi bileşenlerinin dikkatli yerleşimi ve çift redüksiyonlu akslar yerden yüksekliğin artmasını sağlamaktadır. İyi tasarlanmış süspansiyon sistemi ile birlikte, bu özellikler arazi koşulları için esas olan yaklaşım ve hareket açılarını garanti etmektedir.

Trakker, pratik ve fonksiyonel olması için tasarlanmış bir araçtır; kabin altı muhafaza, motorun altındaki tüm bileşenlere daha iyi koruma sağlaması için yerleştirilmiştir. Bu özellikler ve Cursor motorunun sağladığı yüksek torkla, Trakker her türlü engel ve rampaların üstesinden gelir. Tüm akslar diferansiyel kilidine sahiptir; tandem akslarda ayrıca boylamasına diferansiyel kilidi bulunmaktadır. Cursor 13 motorunun gücüne bağlı olarak iki tip transfer kutusu bulunmaktadır: 380 hp Cursor için TC 2200. Diferansiyel oranlarının geniş aralığı, ister yolda ister arazide olsun belirli görevler için en uygun konfigürasyonu seçmeye olanak tanımakta, böylece optimum yakıt tüketimini sağlamaktadır.

Daima en ideal frenleme gücünü sağlamanız için, Trakker hem ön hem de arka akslarda büyük Duo Duplex kampana frenlere ve entegre ABS ve EBL sistemlerine sahiptir. EBL (Elektronik Fren Limitörü) sistemi aracın yük dağılımı uyarınca frenlemeyi en uygun hale getirmek için tekerlerdeki ABS algılayıcılarından gelen sinyalleri kullanmaktadır. Dekompresyon motor freni ile birlikte, bu özellikler hem zor yollar hem de tam yük altındaki en kötü sürüş koşullarında bile optimum güvenliği garanti etmektedir. Motor freni üç şekilde devreye alınabilir: kabin zeminindeki motor freni butonu ile, fren pedalına basarak veya gaz pedalını serbest bırakarak. Trakker ağır koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır: tüm bileşenler yüksek mekanik streslere maruz kalmaktadır ve her ayrıntıda amaç en yüksek faydayı elde etmek olmuştur. Trakker, kötü arazi koşullarına özel, uzman çözümler sunar. Araç, ağır koşulların ve yorucu arazilerin üstesinden gelecek kapasitededir. Taşocağı ve engebeli arazilerdeki kullanımın yanı sıra, uzun mesafeler için de Trakker olağanüstü bir yolcu aracıdır. Nakliye uygulamalarında çok yönlü, dayanıklı ve kullanışlıdır.

Trakker serisi, 3.200 mm’den 5.820 mm’ye farklı dingil mesafeleri ve 2, 3 ve 4 aks ve tek-tüm teker çekiş seçeneklerine sahip kamyon ve çekicilerden oluşmaktadır. Şasi ve PTO yerleşimi, Trakker’ı tüm üstyapı ve ekipman uygulamaları için mükemmel kılmaktadır. Şasi ve PTO yerleşimi, Trakker’ı tüm üstyapı ve ekipman uygulamaları için mükemmel kılmaktadır. Trakker, her tür kullanım şekline hitap eden çok yönlü bir araçtır kullanabileğiniz alanlar , Taşocağı, Beton pompa ve mikserleri, Hafriyat, Vinç, Genel nakliye, Atık toplama, Özel kullanımlar Çok versiyon, tek lider oyuncu!

Dünya çapında 100 ülkede satış ve servi ağı. 3600’ün üzerinde uzman Iveco bayisi ve servisinden oluşan büyük bir ağ 50.000’in üzerinde uzman mühendisin hizmet verdiği bir servis organizasyonu… Satıştan servise, aracın ömür boyunca Iveco ve Trakker tüm yollarda sizinle. EASY elektronik teşhis sistemi sayesinde kayıp zamanı en aza indiren servis ve yol yardımı.

Iveco EurostarSizde Yorum Yapın

3 Yorum Görüntülenmekde

 1. 100puan Dediki:

  İveco Kamyon ve Tır Modelleri 2009…

  İveco Kamyon ve Tır Modelleri 2009 resimler,i…

 2. çaçna Dediki:

  😀

 3. Enqin Dediki:

  Merhaba ßen Enqin Firmama Kiralık 10 Adet Tır Aryorum….

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...