Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Isuzu Novo otobüs Novo Lux Ultra

Yazar ; Tarih Salı, Kasım 10, 2009

Anadolu ’nun, 7 metre segmentindeki otobüsü İzmir’i de kendine hayran bıraktı. Isuzu Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı ’nun “Lider sadece kendisi ile yarışır” felsefesinden hareketle üretildiğini belirtti. İsuzu’nun hem rakiplerine hem de krize “ Hodri “ dediği otobüsü Novo İzmir Fuarı’nda rüzgar gibi esiyor. Novo’nun İzmir tanıtımı 78. yılını kutlayan Uluslararası İzmir Fuarı’nda gerçekleştirildi.

isuzu novo

Isuzu İzmir Bayisi Erdiloğlu Otomotiv’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kokteylle tanıtılan Novo İzmir’i de kendine hayran bıraktı. Tanıtım kokteyline CHP İzmir Milletvekilleri Güldal Mumcu ve Abdülrezzak Erten, Karşıyaka Başkanı Cevat Durak, Karabağlar Başkanı Sıtkı Kürüm’ün yanı sıra İzmir iş dünyasının tanınmış isimleri de katıldı. Konukları ile tek tek ilgilenip araç ile ilgili soruları yanıtlayan Isuzu Pazarlama Müdürü Efe Yazıcı öncelikle otobüsün adının neden Novo olarak belirlendiğini anlattı. “Novo demek yepyeni demek” diye konuşan Yazıcı, Novo’da daha önceki araçlarda kullanılan tek bir vidanın bile kullanılmadığını söyledi.

Türkiye’de 27 kişilik küçük otobüslerde Euro 4 dizel motorun ilk kez Novo’da kullanıldığını belirten Yazıcı şöyle konuştu: “Türkiye Avrupa Birliği yolunda hızla ilerleyen bir ülke ve gelecek yıl üretilen bütün araçların AB Standartları gereği Euro 4 motora sahip olmak zorunda. Biz çoktan Euro 4 araçlar ürettik ve içimiz rahat. Ürettiğimiz araçlar değerlerini 5 yıl boyunca yitirmeyecek. Ama rakiplerimizin Euro 2 motorlu araçları oldukça büyük seviyede değer kaybı yaşayacak. Novo artan periyodik bakımların yanı sıra düşük yakıt tüketimi ile de ön plana çıkıyor. Bu araçlar tam bir yakıt cimrisi. Ve bu araçlarda sadece motorin kullanılacak”.

isuzu novo (1)

Novo’da büyük otobüslerdeki konforun standart olarak sunulduğunu belirten Yazıcı “Aracımızı Avrupa’da 20 ülkeye ihraç ederken Batı Asya ve Afrika’ya da ihraç edeceğiz. Bu ülkelerde ihtiyaçlar ve beklentiler farklı. Kuzey Avrupa’da soğuk havalar için geliştirilen güçlü kaloriferle ısınırken, Afrika’da çöl sıcaklarında serin serin seyahat etme fırsatı buluyorlar. Novo ile -30’lardan + 40 derecelere varan sıcaklılarda konforlu bir yolculuk sunuyoruz “ diye konuştu. Anadolu Isuzu Genel Müdür Ömer Ablay ise Anadolu lansmanlarına değindi. Ablay “Anadolu’daki müşterilerimiz İstanbul’daki müşteri kadar fiyata hassas değil, verdiği paranın karşılığını aldığını biliyor. İstanbul’da ise fiyata karşı çok hassas bir müşteri kitlesi var” dedi. Ablay rakiplerinin de Euro 4 motora çıkmalarını beklediklerini belirtti.Novo’nun 15 ilde yapılacak tanıtımlarının ramazan ayı ile birlikte sona ereceğini belirten Ömer Ablay lansmanlardan sonra teslimatların da başlayacağını ifade ederken NOVO’nun Ekim ayında Belçika’da yapılacak fuarda da lanse edileceğini dile getirdi. Ablay özellikle 2010 yılı için iddialı konuştu ve “2010’dan başlamak üzere çok satış rakamlarını yakalayacağız” dedi. Belediyeler de Novo’ya talip ;  İzmir’deki tanıtım toplantısına katılanlar Novo’yu en ince ayrıntısına kadar inceledi. Onlardan biri de Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’tı. Satış Danışmanı Tolga Şengöz’den araç ile ilgili bilgi alan Durak, amatör sporcularının kullanımına yönelik almayı düşündüğü aracın Novo olabileceğini söyledi. Durak “özellikle yakın mesafe taşımacılığında bu tip araçlara ihtiyacımız var “ diye konuştu.Sizde Yorum Yapın

1 Yorum Görüntülenmekde

  1. nuri Dediki:

    onela arabamı

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...