Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Elektirikli Hybrid Kamyonlara Obama'dan destek

Yazar ; Tarih Çarşamba, Ağustos 19, 2009

Kamyonlara Amerika Başkanın Hüseyin Barak destek verdi. Elektirikli sistemler normal binek arabalar da uygulanmaktaydı. Abm başkanı göreve geldiğinde ise araçları teşvik etmek için vergi indiriminde bulundu.

Elektirikli Hybrid Kamyon nedir peki ?

Araçlar yolda ilerlerken her frene basıldığında aracı yavaşlatmak için balatalar devreye girer ve kampanayla sürtünerek aracı yavaşlatır.  Hybrid araçlar da ise frene bastığınız oluşan sürtünme doğan  kinetik enerjisini elektril enerjine dönüştürür ve araçta bulunan jenaratöre  lazım olduğunda kullanılmak üzere depolar ve bu depolanan enerji 60 kilometre hızın altına düştüğü an depolanan elektrik araçta bulunan elektrik motoruna aktararılarak elektrik motoru devreye sokulur bu sayede 60 kilometre hızın altında yol alırken benzin harcamasınız. Benzin harcamadığınız dan dolayı ise hem doğaya daha az zarar verir hem kendi hemde ülke ekonominize katkı sağlarsınız.

Hybrid Araç Fiyatları

Hybrid araç fiyatları ve Amerikada teşvik amacıyla diğer benzinli araçlara göre daha ucuza satılmaktadır. Türkiye’de ise durum tam tersinedir. Devlet lüks araç sınıfına soktuğundan artı olarak ötv uygulamaktadır. Şimdilik hybrid araçlar Honda ve Toyata tarafından üretilmektedir. Amerika şuan enerjisi ile güneş panelli kamyonların arge çalışmalarını yapmakta ilerleyen yıllarda gelişmeleri çok yakından takip edeceğiz.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...