Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Dhl Hibrid Araç Alımına başladı

Yazar ; Tarih Çarşamba, Ağustos 05, 2009

Öncelikle Dhl nedir diye bilmiyenler için hemen açıklama yapayım. Dünyanın en büyük taşımacılık devidir, dev diyorum çünkü müthis bir alt yapısı ve onbinlerce çalışanı var DHL isminin nereden geldiğini merak edenler için, şirketin üç kurucusunun soyadlarının harflerinin bir gelmesiyle oluşturuldu: Adrian Dalsey, Larry Hillblom ve Robert Lynn çok enteresam. dağıtımları için Mercedes AtegoTec Hybrid ve Canter Eco Hybrid’i tercih ettiğini açıkladı.

Hibrid motor tercih etmelerinin nedeni ise çevre ve müşterilerine karşı sorumlulukları. Stuttgart’tan gelen haberde ilk kez bir kargo firmasının hibrid araç kullanacağı açıklandı. Ayrıca Deutsche Dünya Posta Ağı (DHL) firması, World Mobility Forum’da ‘ilerleyen dünyanın en büyük filosunu deneyen firma’ seçildi.

Daimler Kamyon Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Renschler, ilk iki araç olan AtegoTec Hybrid ve Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid’i teslim etti. Ayrıca Renschler, gelecek aylarda DHL filosunda da Daimler’in hibrid araçlarını görebileceğimizi belirtti. Daimler ve Deutsche Posta Dizel ve ile çalışabilen hibrid motorlu 7.5 tonluk araçların sahibi olurken yetkililerin yaptığı açıklamada yüzde 20 daha az emisyon gazı oluşacağı belirtildi. Daimler’in hibrid teknolojisinde öncü olduğunu bildiren Renschler, Bizim daha temiz bir çevre amacıyla yürüyen geleceğin taşımacılığına şekil vermemiz, çevreye ve müşterilerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizi gösteriyor. Posta çalışmalarında DHL’e Mercedes Benz hibrid araçları sağlamamız bize gurur verdi.  Kargo savaşları içerisin de komik bir görüntü Fedex Ups’i sırtlamış götürüyor.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...