Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Damperli konteynır şasinin özellikleri

Yazar ; Tarih Pazar, Temmuz 18, 2010

Türkiye’nin en önemli konteynır taşımacılarından biri olan ARKAS’ın üstüne üretilen damperli teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu özellikler, konteyner ile başarılı bir biçimde birleştirilmiş ekipmanların kumanda ve güvenlik sistemlerinden oluşuyor. sistemin elektrikle çalışması bağlantılarda ve sistemin her yerde çalıştırılmasında büyük bir kolaylık sağlıyor. Yeni ürünü ve ürün özellikleri ile ilgili olarak Seyit Arslan şu bilgileri veriyor: “Biz, standart üründe etkili olduğumuz konteynır şasi ve liman bağlantılı taşıma ekipmanları, liman içi konteynır elleçleme ve ekipmanlarından oluşan ürün portföyümüzü sürekli olarak yenileyip geliştiriyoruz. markası ile taşımacılığın özellikle de deniz taşımacılığının merkezi sayılan bölgede üretim yapan, bu alanda köklü bir geçmişe sahip bir markanın üçüncü neslinin temsilcisi olarak, yeni ürünümüz ile konteynır boşaltma işlemlerinde büyük bir zaman ve maliyet avantajı sunuyoruz. Konteynır taşımacılığını daha hızlı, güvenilir kılmaya devam ederken konteynırin elleçlemesini kolaylaştırmaya yönelik Ar-ge çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bu çalışmaların büyük bir bölümü proje aşamasını tamamlamış ve müşteri talepleri doğrultusunda adapte edilerek üretebilir durumda. Son ürünümüz ekipmanlı konteynır şasi veya tiping şasi olarak isimlendirdiğimiz ürün.

damperli konteynır şasisiYarı römorkun kendi imkanları ile konteynırı kaldırmasını ve boşaltmasını sağlıyor. Kaldırma işleminde ana unsur konteynır iskeleti ve öne yerleştirdiğimiz kaldırıcı platform ile kumandadır. Konteynır kendisi taşıyıcı özelliğe sahip kutudur. Kendi şasisi ve iskeleti gereken mukavemete sahiptir. Biz bu iskeletten faydalanarak konteynırın 40 ve 45 dereceye varan bir açıyla yükün kendi ağırlığı ile akmasını ve boşaltma işleminin başka bir işleme gerek duyulmadan yapılmasını sağlıyoruz. Hidrolik kaldırma tertibatlı konteynır taşıyıcılar ( Tipping şasiler) 20, 30, 40 ft’lik olarak imal ediliyor. Ayrıca 30 ft’lik hidrolik kaldırma tertibatlı konteynır taşıyıcıda; 20 ft’lik konteynırı ileri geri kaydırmak suretiyle hem taşıma hem yükleme ve boşaltmada kolaylık sağlamak amacıyla, arka sıfır konumda kaldırma özelliği bulunuyor.

Sistemi üç türlü çalıştırabilirdik. Birincisi çekicinin sisteminden elde edilen hareketi sisteme aktarması.. İkincisi, sistemin 380 voltluk elektrik akımı ile çalıştırılması.. Üçüncüsü ise 24 voltluk akımla çalışabilen aracın aküsünden beslenen sistem. Biz üçüncüyü tercih ettik. Bu tercihimizin ana nedeni; a gerek kalmaksızın aracın her çekici ile çalıştırılabilmesini sağlamak. Şebeke elektriğine bağlanmak, şebekeden elektrik almak için kablolarla özel bağlantılara ihtiyaç duymamak. 24 voltluk ve araç aküsü ile beslenen sistemi, elektrik fişlerini artı ve eksi kutuplara bağladığınız zaman her yerde kullanabilirsiniz. Çekiciler, özellikle gerekmiyorsa ünitesine sahip değildir.

damperli konteynır şasisi (1)

Çalışma güvenliğini artırmak için şasi arkasına birbirinden bağımsız çalışan hidrolik ayaklar ekledik. Hidrolik ayakları, sağa ve sola tek tek çalıştırılıp arkada teraziye alıyoruz. Böylece konteynırın uzunluğundan dolayı oluşan yatma tehlikesi ile birlikte arka aksa yük binmesini, çeki tablası ve pimin zorlanmasını da önlüyoruz. Kumanda kablosunun arkaya kadar uzanması yükün kontrollü boşalmasını sağlıyor. Terazileme ve kaldırma sırasında sürücü hem teraziye alma işlemini yapıyor hem de kapağı açarak konteynırın dökme açısını kontrol ederek dökme işleminin hızını ayarlayabiliyor. Kalkış sırasında ağırlık arkaya biniyor. Arka kapaklarlar, kilitlere yük binmesini azaltıyor. Normal babalara göre daha güçlü olan döner babaların veya döner kilitlerin tercih edilmesi, boşaltma çalışma emniyeti sağlıyor.

damperli konteynır şasisi (2)

Akslarımız müşterimizin isteğine göre değişiyor. Bu akslar BPW, EBS’li, disk frenli normal standart donanımlara sahip. Seyit Usta markası ile üretilen konteynır şasi ile temel özellikleri aynı. Boşaltma sırasında bunların imalat belgeleri “hidrolik kaldırmalı ekipman” olarak geçiyor. İmalat yetki belgemiz mevcut. Seyit Usta olarak uzmanlık alanımız konteyner taşıyıcı ve liman içi aktarma römorkları olduğundan buna uygun imalat belgemiz var.Sizde Yorum Yapın

1 Yorum Görüntülenmekde

  1. slm Dediki:

    nörün

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...