Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Bu yollarda araç kullanmak riskli

Yazar ; Tarih Cuma, Ekim 02, 2009

Artvin’in Çoruh Nehri kıyısı boyunca uzanan karayollarında araç kullanmak büyük bir beceri olmanın yanı sıra aynı zamanda cesaret işi. Araç sürücüleri tarafından Artvin’in en tehlikeli yolları olarak Artvin- ulaşım yolu gösteriliyor. Deriner Barajı inşaatı ile daha da uzayan karayolu boyunca seyir araç sürücüleri bu tehlikeli güzergâhta Çoruh Nehri kıyısında seyir ederken dikkatli davranmak durumunda kalıyorlar.

Artvin – Yusufeli güzergâhı boyunca Çoruh Nehri kıyısında uzanan karayolunda kimi zaman yol suları ile kardeş kardeş akıp giderken kimi zamanda oyulmuş kayaların arasından geçip gider.Türkiye’nin en tehlikeli ama bir o kadar da zevkli ulaşım yollarından biri olarak gösterilen Artvin -Yusufeli karayolu güzergâhında 100 kilometrelik yolun en tehlikeli bölümü ise aslında suları ile kayaların kesiştiği narlık güzergâhı oluyor.

Narlık köyüne bir kilometrelik mesafe de yol bir taraftan nehir suları ile kardeş olmuştur, bir taraftan da oyulmuş olan kayaların arasında geçip gitmiştir. Bu güzergâhta yol o denli dardır ki tek aracın geçişine izin veren güzergâhta her an kazaya da davetiye çıkarıyor.

Çoruh üzerine kurulmakta olan barajlar ile birlikte bu güzergâh kullanılmaz hale gelecek ancak o zamana kadar yine de sürücülerin dikkatli bir şekilde bu güzergâhı kullanmaları .

Sizce de doğru değil mi?İşte Türkiye’nin en tehlikeli güzergâhlarından biri olan Artvin-Yusufeli yolu Narlık Güzergâhı.Sizde Yorum Yapın

1 Yorum Görüntülenmekde

  1. Baraj Yolu Dediki:

    Güzel çalışma ve paylaşım teşekkürler.

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...