Ana Sayfa İletişim

Son Okuma

Bp Taşıt Takip Sistemi Taşıtmatik

Yazar ; Tarih Çarşamba, Ağustos 05, 2009

‘nin filolarının tüketimlerini takip altına almak için kurduğu araç takip sistemi taşıtmatik 4 senedir müşterilerine hizmet sunmakta. Müşterilerine taşıtlarının akaryakıtını otomatik olarak alma ve böylece, giderlerini tam olarak kontrol altında tutma imkânı sağlayan “Taşıtmatik” hizmetini yenileyerek dev bir projeye imza attı. giderlerinde tam kontrol sağlayan hizmet ile filolar güvenli bir sisteminde keyfini sürüyor. Müşterilere verilen kullanıcı adı ve parolayı kullanarak www.bptasitmatikonline.com internet sitesi üzerinden Taşıtmatik kullanım bilgilerine istenen yerden, istenen zamanda da ulaşılabiliyor. BP Taşıtmatik sisteminden sağlık, ilaç, hızlı tüketim ürünleri, turizm, telekomünikasyon, gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin dışında birçok kamu kuruluşu da faydalanıyor.BP Filo Satış Müdürü Kerim Beydağı bu sistem ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Taşıtmatik hizmeti nedir?

Bilindiği gibi, BP olarak, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızda her zaman en son teknolojiyi uygulamayı ve müşterilerimize en mükemmel hizmeti vermeyi hedeflemekteyiz. 1999 yılından itibaren faaliyete geçirdiğimiz BP Taşıtmatik Sistemi de bu anlayış doğrultusunda oluşturduğumuz özel projelerimiz arasında yer almaktadır. BP Taşıtmatik, yakıt masraflarını kontrol altına almak isteyen araç sahibi şirketler için geliştirilmiş “otomatik akaryakıt alım ve kontrol sistemi”dir. Sistem, son dönemde yaşanan küresel ekonomik krizle birlikte, şirketlerin masraflarını kontrol etmek istemesi nedeniyle daha çok önem kazanmıştır. Bugün, ülke çapında “5000”in üzerinde şirkete hizmet veren BP Taşıtmatik Sistemi’nden her geçen gün daha yüksek sayıda ticari işletme faydalanmak istemektedir.

BP olarak, ilk önce Taşıtmatik servisinden yararlanmak isteyen şirketlerle, BP Taşıtmatik Anlaşması yapmaktayız. Daha sonra yetkililerinden taşıt montajları için randevu alarak, “Taşıtmatik Montaj Ekipleri”miz vasıtasıyla, tespit edilen yerde ve tarihte taşıtlarına Taşıtmatik montajını gerçekleştirmekteyiz. Montaj işlemleri tamamlanan taşıtlar, Taşıtmatik sisteminden akaryakıt alımına başlamaktadır ve BP olarak biz de düzenli olarak bu alımlarla ilgili raporları yetkililerine iletmekteyiz. Sistemin işleyiş aşamasında, müşterilerimize özel hizmetler de sunmaktayız. Örneğin hali hazırda BP Taşıtmatik hizmetinden yararlanan bir , filosuna yeni araç ekleyecek olursa, araçlar fabrikada daha üretim aşamasındayken Taşıtmatik Montaj Ekipleri, taşıtlarına gerekli montaj işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Böylece , yeni taşıtlarının filoya katılması sürecinde herhangi bir işgücü ve zaman kaybına maruz kalmamaktadır.

Bu sistemin avantajları nelerdir?

BP Taşıtmatik ile akaryakıt giderlerinde tam kontrol sağlanmaktadır. Filolar, toplam yakıt tüketimini, bu tüketimi hangi periyodlarda yapmış olduklarını, aldıkları ürünle toplam kaç kilometre yol katetmiş olduklarını takip edebilmektedirler. Ayrıca, aylık harcadıkları akaryakıt miktarını da tespit edebilmektedirler. Bu sayede, şirketler, filolarının belli bir zaman diliminde ortalama akaryakıt tüketim miktarını da görebilmektedirler. BP Taşıtmatik’in şirketlere sağladığı bir diğer avantaj ise sistemin “tanımadığı” hiçbir taşıta kesinlikle akaryakıt vermemesidir. Sistem bu özelliği ile de tam güvenlidir. Filo dışındaki hiçbir aracın bu sistemle yakıt alması mümkün değildir. Böylece araçların hatalı ürün almalarının da önüne geçilmiş olmaktadır. BP Taşıtmatik ile filonun hatalı ürün alma ihtimali de ortadan kalkmaktadır. Çünkü sistem araçların hangi ürün kullandığını bilir, aracı pompada tanır ve yanlış ürün ikmalini engeller.

Araçların akaryakıt alımıyla ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgiler BP Genel ’nden faturayla birlikte bir rapor halinde şirketlere gönderilmektedir. Bu sayede filolar kolaylıkla yönetilebilmektedir. Sistemin filo sahibi şirketlere getirdiği en büyük avantajlardan birisi de filoların tüm akaryakıt alımları için tek bir verebilmesidir. Sistemden otomatik olarak aktarılan akaryakıt alımına ait bilgiler ayda üç kez toplu olarak müşterilere gönderilmektedir.Taşıtmatik sistemi sürücüye avans vermek, kredi kartı kullanmak, nakit ödeme yapmak, yazdırmak, masraf fişi hazırlamak gibi alışılagelmiş yapılan ödeme şekillerini de ortadan kaldırmıştır.

Faturaların ödemeleri banka hesabından otomatik olarak yapılmaktadır. Bu şekilde, şirketlerin Muhasebe departmanları, birikmiş yüzlerce akaryakıt fişini tek tek kaydetmekten kurtulmuştur. BP Taşıtmatik, muhasebe kayıtlarının tutulmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.BP Taşıtmatik, müşteri hizmetlerinin yanısıra Müşteri Danışma Hattı ile 24 saat hizmet vermektedir. Müşterilerimiz, BP Taşıtmatik sistemi ile merak edilen konulara 7 gün 24 saat yanıt bulabilmektedirler. Sistemimizle ilgili her türlü görüş ve öneriler anında yetkililere ulaştırılmaktadır.

Müşterilere verilecek kullanıcı adı ve parolayı kullanarak www. bptasitmatikonline.com internet sitesi üzerinden Taşıtmatik kullanım bilgilerine istenen yerden, istenen zamanda da ulaşılabilmektedir. Müşterilerimiz, www. bptasitmatikonline.com internet sitesini kullanarak; Araçlarının istenen zaman aralığındaki tüm ikmal yerlerini ve miktarlarını her an takip edip, istenen araç ya da departman için yeni limitler tanımlayabilmekte ve eski limitleri kaldırılabilmektedirler. Ayrıca, kendi ihtiyaçlarına yönelik bilgileri seçerek oluşturulacak daha “kullanıcı dostu” raporlara ve daha fazlasına yine bu site üzerinden ulaşabilmektedirler.

Bu sisteme ulaşmak isteyenler ne yapmalı?

Otomatik akaryakıt alımının avantajlarından yararlanmak isteyen şirketler ya da bireylerin hizmet sözleşmesini imzalayarak tarafımıza iletmeleri yeterli olmaktadır. aBu sistemin dezavantajları ya da kullanımdan kaynaklanan olumsuzluklara ilişkin size gelen bir bilgi var mı? Bu yıl 10’uncu yaşını kutlayan BP Taşıtmatik ile ilgili olarak sistemin kullanımından kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk tarafımıza ulaşmamıştır. BP olarak sistemi sürekli yenilemekteyiz, son teknolojik gelişmeleri sisteme adapte ederek, müşterilerimizin yaşayabileceği memnuniyetsizlikleri önceden ortadan kaldırmaktayız.

Sistem üzerinde ne kadar çalışıldı ve ne zamandan beri kullanılıyor?

İlk olarak 1999 yılında faaliyete geçirdiğimiz BP Taşıtmatik Sistemi, geçtiğimiz yıllar içinde çok sayıda ticari işletmenin faydalanmak istediği bir hizmet haline gelmiştir. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına, 2007 yılında gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 10 milyon dolarlık teknolojik yatırımla sistemi baştan sona yeniledik. Yenileme ile birlikte, sisteme dahil olan araç sayısı kısa sürede yaklaşık iki katına ulaştı.

Bu sistemi kullanmayı daha çok kimler tercih ediyor?

Bilindiği gibi, son dönemde yaşanan küresel ekonomik kriz nedeniyle şirketler giderlerini daha sıkı kontrol altına almak istemektedirler. Yakıt masraflarını kontrol altına almak isteyen araç sahibi şirketler için geliştirilmiş olan BP Taşıtmatik sisteminden Sağlık, İlaç, Hızlı Tüketim Ürünleri, Turizm, Telekomünikasyon, Taşımacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin dışında birçok kamu kuruluşu da faydalanmaktadır. Örneğin İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve 20’ye yakın İstanbul’da yer alan Emniyet Müdürlükleri, BP Taşıtmatik hizmetinden faydalanmaktadırlar. BP Taşıtmatik sayesinde Emniyet ve Sağlık birimlerine ait araçların akaryakıt limitleri, suçluların takibi gibi veya hastaların acil bir şekilde hastaneye yetiştirilmesi gibi özel durumlarda BP Taşıtmatik’in otomasyon sistemi sayesinde anında kaldırılabilmektedir. Emniyet ve Sağlık birimleri bir yandan çok sayıda aracın akaryakıt masrafını kontrol altında tutarken, diğer yandan araçlara hatalı ürün alımını engelleyerek kamu araçlarının ömürlerinin uzamasını sağlamaktadırlar. Turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketler, özellikle Antalya Bölgesi’nde BP Taşıtmatik kullanımını oldukça yaygınlaştırmıştır. Karayolu taşımacılığında faaliyet gösteren şirketler ise araç sürücülerine istasyonlarımızda sunduğumuz dinlenme ve diğer birtakım ihtiyaçların giderilmesi gibi alt hizmetler nedeniyle BP Taşıtmatik’i tercih etmişlerdir. Bilindiği gibi Taşıtmatik sistemi Türkiye genelinde 600’ü aşkın BP akaryakıt istasyonu aracılığı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Yapılan özel anlaşmalar çerçevesinde BP istasyonları akaryakıt alışverişi yapılan noktalardan ziyade, birer ikmal noktası olmuştur. Bu noktalarda yer alan dinlenme odaları, WC ve duş gibi donatılar Taşıtmatik hizmetinden yararlanan şirketlerin taşıt sürücülerine akaryakıt alışverişi dışında diğer alt hizmetleri sunmaktadır. Türkiye genelinde 600’ü aşkın yaygın istasyon ağımız sayesinde ülkemizin yedi bölgesinde araçları yol alan İlaç Sektöründeki bazı şirketler ve 20 bin çalışanıyla Avrupa’nın en büyük üçüncü GSM Operatörü olan Turkcell BP Taşıtmatik hizmetinden faydalanmaktadırlar.Sizde Yorum Yapın

0 Yorum Görüntülenmekde

Uyarı !!!: Yorumunuz Yönetici Tarafından Değerlendirilip Onaylandıkdan Sonra Yazıda Gözükecekdir...